2013 Adventure 1190 – KTM prezentuje
Piotr Jędrzejak
19 września 2012

Znamy więcej szczegółów dzięki kontrolowanemu przeciekowi z Mattighofen.

Jak już wiecie, Ducati oficjalnie zaprezentowało swoje nowe Multistrady. Okazuje się, że Pomarańczowi nie pozostali dłużni zbyt długo. Na oficjalnej stronie KTMa pojawiło się zdjęcie nowego konkurenta w klasie turystycznych enduro, po czym całkiem szybko zniknęło. Internet jednak nie zapomina i wspomniana fotka jest też u nas (zdjęcie główne, na górze).

Oczywiście to nie pierwszy raz, kiedy nowy Adventure 1190 wypływa na światło dzienne. KTM przecież zaprosił niemieckiego dziennikarza na jednoosoby test, o którym już pisaliśmy na stronach MotoRmanii. Widać wyraźnie, że od tamtego czasu delikatnie zmieniła się estetyka motocykla. Plastiki są pomarańczowe, a rama za to czarna, do tego kanapę podzielono na dwie części oraz podwyższono przednią szybę.

Na zdjęciu KTM odkrywa też kilka nowych kart:
– regulowana szyba oraz kanapa
– Drive by Wire
– sprzęgło anty-hoppingowe
– podwójny zapłon
– 4 tryby jazdy + tryb offroad (chodzi o zawieszenie, czy o silnik?)

Oraz przypomina o tym, co już wiemy:
– wielofunkcyjny kokpit
– 150 koni mechanicznych (przy 10 000 obr/min)
– 235 kg (z pełnym zbiornikiem paliwa 24 l.)
– C-ABS z trybem offroad
– kontrola trakcji

Poza tym co na zdjęciu, przypominamy, że silnik to jednostka V2 o kącie rozwarcia 75 stopni. Rama wykonana została ze stali, przedni widelec jest typu USD, a za hamowanie odpowiedzialny jest zestaw tarczy o średnicy 300 mm z przodu i 265 mm z tyłu. KTM dostępny będzie w wersji R oraz zwykłej, a do sprzedaży trafi w marcu 2013. Na pokładzie (prawdopodobnie w wersji R) znajdzie się też elektroniczne regulowane zawieszenie. Nie możecie się doczekać?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły