Ducati Hypermotard 848 – chłodzenie cieczą w 2013?
Piotr Jędrzejak
18 maja 2012

Do tej pory oba Hypermotardy, duży i mały miały silniki chłodzone powietrzem. Wersja 796 to do tego silnik z pojedynczym wałkiem rozrządu i dwoma zaworami na cylinder. Wygląda na to, że w Ducati właśnie przyszedł czas na zmiany. Na portalu ilducatista.com pojawiło się pierwsze zdjęcie szpiegowskie nowego dziecka z Bolonii.

Wszystko wskazuje na to, że do czynienia mamy z Hypermotardem, ale nie pasuje tam jedna rzecz. Chłodnica wody. To wskazuje na to, że Włosi chcą upchnąć do Hypermotarda silnik o pojemności 849 ccm. Motocykl nie wygląda jakby był w stanie gotowym do sprzedaży, ale bardzo możliwe, że na rok 2013 w salonach zobaczymy Ducati Hypermotarda 848. W sporcie z tym silnikiem mieliśmy 140 koni mechanicznych, a w Streetfighterze 132 KM. Można więc spodziewać się niezłej zbawy. Oby tylko Bolończycy poradzili sobie z niezbyt estetyczną chłodnicą i przewodami.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły