Drugi film z Yamahą Ténéré 700: Stéphane Peterhansel na marokańskiej pustyni

- Piotr Jędrzejak

Ténéré 700 jest jednym z najdłużej i najgoręcej wyczekiwanych motocykli w ostatnim czasie. Yamaha zrobiła wokół niego takie zamieszanie, że nowa Tenerka nie ma prawa rozczarować nikogo, nawet w najmniejszym stopniu. 

Ostatnio producent ruszył z serią filmów „etapowych”, w ramach których ambasadorzy testują nową Tenere 700. Pierwszy był Rod Faggoter. Teraz motocykl w prototypowej wersji „World Raid” otrzymała legenda rajdów, Stéphane Peterhansel. Miejsce akcji też nie jest przypadkowe – są to piaskowe wydmy w Maroko, gdzie kiedyś rozgrywany był Rajd Paryż-Dakar. 13-krotny zwycięzca Dakaru (z czego 6 razy na motocyklach, zawsze na Yamasze) wydaje się być całkiem zadowolony, zarówno z jazdy Tenerą 700, jak i z powrotu do Maroka.

Podziwiajcie Yamahę Ténéré 700 w akcji. Więcej szczegółów o motocyklu na wystawie EICMA w listopadzie.

Yamaha Tenere 700 World Raid 2018 i Stephane Peterhansel (1)

Yamaha Tenere 700 World Raid 2018 i Stephane Peterhansel (2)

Yamaha Tenere 700 World Raid 2018 i Stephane Peterhansel (3)

Yamaha Tenere 700 World Raid 2018 i Stephane Peterhansel (4)

Yamaha Tenere 700 World Raid 2018 i Stephane Peterhansel (5)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl