Dainese i AGV zrobią specjalne ciuchy na flat-track
Piotr Jędrzejak
14 marca 2017

Firma Dainese/AGV oraz seria American Flat Track ogłosili w poniedziałek, że wspólnie pracowali będą nad poprawą bezpieczeństwa zawodników wyścigów flat-trackowych.

Dainese/AGV staną się oficjalnymi ciuchami w serii American Flat Track. Najciekawszy w tym wszystkim jest jednak fakt, że Dainese oraz AGV rozwiną produkty zaprojektowane specjalnie do charakterystyki wyścigów flat-trackowych oraz do unikalnych potrzeb tychże zawodników.

Dainese stworzy specjalny kombinezon oraz buty. We flat-tracku używa się tak zwanego „steel shoe” – jest to stalowa nakładka na buta, która pozwala bezpiecznie podpierać się w trakcie jazdy w slajdzie, w złożeniu. Zapewnia niższe tarcie oraz ochronę stopy. Dainese stworzy stalowy but „nowej generacji”. W ciuchach można także spodziewać się zaadaptowania technologii poduszek powietrznych Dainsese D-Air.

AGV nie zostaje z tyłu i już tworzy specjalny kask, który szczelnie chroni przed dostaniem się kurzu i piachu, a jednocześnie zapewnia szerokie pole widzenia.

Dainese posiada w swoich szeregach zawodnika, który powinien całkiem rzetelnie pomóc w rozwoju produktów flat-trackowych. Jest nim Valentino Rossi, blisko związany z zarządem Dainese/AGV.

 

Niektórzy zarzucają włoskiej firmie wyważanie otwarte drzwi i ubieranie wszystkiego w ładne słówka marketingowe – przecież zawodnicy flat-trackowi z powodzeniem używają odzieży typu supermoto i motocross. Jest w tym dużo racji, ale na przykład „stalowy but” nie jest czymś popularnym i nie występuje w każdym (ani nawet w co trzecim) sklepie motocyklowym. My popieramy ciągły rozwój na rynku motocyklowym, również w dziedzinie ciuchów. Tym bardziej, że jako MotoRmania sami bawimy się we flat track (klik, klik).

Niestety oficjalnie nie wiadomo, czy produkty zaprojektowane z myślą o serii American Flat Track wejdą do światowej sprzedaży konsumenckiej. Być może Dainese/AGV najpierw przetestuje swoje produkty na zawodnikach i zbierze ich opinie, ale nie wyobrażamy sobie, aby takie produkty nie trafiły do sprzedaży.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły