Tor Flat Trackowy MotoRmanii jest gotowy!
MotoRmania
11 sierpnia 2015

Rancho „MotoRmanii” w Biejkowie czeka na pierwszych czytelników, którzy chcą spróbować swoich sił w jeździe bokiem. Niestety, wypadek Kennego Noyesa przekreślił plany pierwszej imprezy.

Pierwsze szkolenie na naszym flat trackowym ranchu miało się odbyć już 8-9 sierpnia, pod okiem Kennego Noyesa – zawodnika Mistrzostw Świata Moto2 i aktualnego Mistrza Hiszpanii w klasie Superbike. Niestety, niespełna miesiąc temu, 5 lipca Kenny uległ bardzo poważnemu wypadkowi na torze Aragon.

Broniący tytułu Noyes znajdował się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej i był pewny ostatecznego zwycięstwa. Pech chciał, że podczas warm-up’u przed niedzielnym wyścigiem doszło do kolizji z innym zawodnikiem, w wyniku której Kenny uderzył bardzo mocno w bandę ochronną. W oczekiwaniu na zmniejszenie obrzęku mózgu Mistrz Hiszpanii został wprowadzony w farmakologiczną śpiączkę. Oficjalny komunikat lekarzy brzmi: „całkowity powrót do zdrowia jest możliwy”. Trzymamy kciuki za Kennego. Mamy nadzieję, że nie tylko wróci do zdrowia, ale wkrótce zdobędzie kolejne tytuły. Wtedy znowu zaprosimy go do Polski.

Zniecierpliwieni, wjechaliśmy na tor zwykłymi turystykami!

Tymczasem postanowiliśmy przenieść termin i zmienić nieco charakter pierwszej imprezy na ranchu „MotoRmanii”. Oficjalne otwarcie odbędzie się w ostatni weekend sierpnia (28-30.08). Mamy miejsce maksymalnie dla 40 osób, które od piątku do niedzieli będą mogły ćwiczyć jazdę na naszym torze. Cena za udział w imprezie wynosi 500 zł, a o miejscu zdecyduje kolejność wpłat – zależy nam na utrzymaniu kameralnego klimatu zabawy.

Rancho MotoRmanii znajduje się niedaleko Białobrzegów, niemalże przy samej trasie ekspresowej z Warszawy na Radom.

Mapka torów Flat Trackowych

Powyższa kwota obejmuje nie tylko 3 dniowe treningi, ale również sobotniego grilla i udział w niedzielnych wyścigach. Naturalnie nie musimy wspominać, że impreza będzie dokumentowana przez naszego fotografa, a uczestnicy otrzymają komplet swoich zdjęć. Najważniejszą kwestią jest jednak przygotowanie motocykla. My nie mogąc się doczekać własnych motocykli flat trackowych postanowiliśmy wjechać na rancho „MotoRmanii” zwykłymi turystykami. Was prosimy o wyposażenie swoich maszyn w opony flat trackowe, które będziecie mogli nabyć w firmie Olek Motocykle (olekmotocykle.pl).

W większości przypadków modyfikacje waszych maszyn będą musiały uwzględnić zmianę kół na 19 calowe. Niestety tylko na takie koła produkowane są opony typu flat track. Nie będzie można wjeżdżać na gumach crossowych – one będą niszczyć tor żłobiąc koleiny. Alternatywą są opony typu wet, a także zwykłe opony drogowe z bardziej gęstym bieżnikiem. Pamiętajmy jednak, że każdy kto będzie się chciał bawić poważniej, nie uniknie zakupu kół i opon.
To właściwie jedyny wydatek jaki wiąże się z modyfikacją maszyn typu enduro, cross lub supermoto. Czekamy na chętnych!

Zgłaszajcie się na maila: listy(małpa)motormania.com.pl

Pod tym adresem możecie również dopytywać o wszelkie szczegóły.

FB: www.facebook.com/MotoRmania.Flat.Track

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły