Czy Moto Guzzi pracuje nad turystycznym supermoto?
Piotr Jędrzejak
1 czerwca 2012

Sezon na przecieki w pełni. Było już kilka KTMów, Honda, Ducati, czy motocykl MotoGP od Suzuki. Teraz przyszedł czas na Moto Guzzi.

Zdjęcia szpiegowskie popełnione zostały przez redakcję włoskiego moto.it, a sam „Gutek” ustrzelony został w okolicy centrali Piaggio, właściciela marki. Co więc widzimy na zdjęciach? Ciężko powiedzieć, ale motocykl ma kilka cech charakterystycznych – przede wszystkim silnik V2 w ustawieniu, którego nie można pomylić z żadną inną marką. Do tego dochodzi jednostronny wahacz oraz typowe dla supermoto wydechy poprowadzone do góry oraz długi dziób. Bardziej turystyczne zamiary zdradza jednak mocowanie pod kufer i to, czego ukryć się nie da, czyli wcale niezbyt małe rozmiary. Wszystkiego dopełniają obręcze ze szprychami.

Czym więc jest wyszpiegowane Moto Guzzi? Ciężko powiedzieć, ale na pewno prototypem z okropnymi plastikami. W tej fazie produkcyjnej nie trzeba się jednak nimi przejmować. Gutek będzie prawdopodobnie motocyklem, którego nazwiemy turystyczne supermoto. Projektanci spod logo orła nie przecierają w ten sposób szlaków, bo podobne motocykle wyjeżdżały już od KTMa, czy Aprilii. Ciekaw jestem, jak to wyjdzie w wydaniu Moto Guzzi. Szczegóły poznamy pewnie na targach motocyklowych pod koniec roku. Podoba Wam się ta propozycja Włochów?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły