BMW G310R również w sportowej wersji z owiewką?
Piotr Jędrzejak
7 stycznia 2016

Wygląda na to, że BMW chce sklonować swojego małego nakeda – z powiększeniem o owiewki.

Plotki prosto z Indii sugerują, że zaprezentowany niedawno naked BMW G 310 R doczeka się rodzeństwa ze sportowymi owiewkami. Dlaczego z Indii? Model G 310 R powstał dzięki współpracy BMW z jednym z największych, indyjskich producentów, TVS Motors.

Domysły na ten temat pojawiały już dawno, ale według najnowszych doniesień sportowa odmiana G310R z owiewką już istnieje pod kryptonimem produkcyjnym U69. Posiłkując się przykładami obecnymi na rynku, w postaci KTMa RC390, Yamahy R3, czy Kawasaki Ninja 300, również w BMW różnice pomiędzy małym nakedem, a małym sportem będą najprawdopodobniej ograniczały się do minimum. Spodziewamy się innej pozycji (poprzez wprowadzenie sportowej kierownicy?), do tego być może inne ustawienia silnika lub przełożeń i nic ponadto, dzięki czemu można spodziewać się minimalnej różnicy w cenie. Mówi się, że sportowa odmiana G310 może zostać zaprezentowana na targach 2016 Indian Auto Expo w Delhi na początku lutego.

Przedstawiciele BMW ani TVS nie potwierdzili plotek. Pełne dane dotyczące BMW G310R znajdziecie tutaj.

BMW G 310 R 2016
Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły