BMW F800GT 2013 na targach EICMA – turystyk wagi średniej
Piotr Jędrzejak
14 listopada 2012

Prezentacja BMW była jedną z pierwszych na targach EICMA.

Gigant z Bawarii wprawdzie pokazał już na targach Intermot najważniejszą część swojej strategii, czyli R1200GS chłodzone cieczą, ale na włoską prezentację przygotował jednak jeszcze jedną niespodziankę w postaci nowego modelu F800GT.

Motocykl ten jest następcą F800ST, jednak teraz został skierowany jeszcze bardziej w stronę turystyki. Dostaliśmy więc 5 dodatkowych koni (90 KM), nowe owiewki oferujące lepszą ochronę, ABS w standardzie oraz elektroniczne zawieszenie i kontrolę trakcji w opcji. Zawieszenie zostało zoptymalizowane pod kątem podróż i komfortu, dzięki czemu maksymalna ładowność wzrosła o 11 kg. (207 kg). Poza tym, jest sporo różnego typu ulepszeń, od lżejszych kół zaczynając, przez osłony pięt kierowcy zamontowane na układzie wydechowym, a na poprawionej ergonomii kanapy i kierownicy kończąc.

Przy okazji, na stoisku BMW zaprezentowane zostały R1200GS, R1200R oraz R1200RT w wersji 90 Jahre BMW Motorrad, charakteryzujące się szczególnymi kolorami w tonacji zielono-oliwkowej. Klasycznego gościa specjalnego zobaczycie na zdjęciach.

Czy uważacie, że F800GT jest dobrym rozwiązaniem w sektorze turystyków wagi średniej?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły