Czy Audi wyprodukuje motocykl?

Spekulacje na ten temat istnieją już od dawna, a szczególnie po zakupie Ducati przez koncern z Niemiec. W praktyce jednak pomysł motocykla Audi wydaje się trochę nietrafiony. Z drugiej strony, pomysły i wizje dużych producentów czasem krążą niezbadanymi ścieżkami…

Poznajcie więc Audi Supersport 10R. Jest to projekt motocykla na bazie Ducati 1199 Panigale, który stworzony został przez Alessandro Lupo. Co ważne, ten młody projektant i jego pomysł nie mają nic wspólnego z Audi.

Supersport 10R posiada kształt Panigale, a poza tym rama jest kratownicowa, silnik to jednostka V4 (czterocylindrowa!) o pojemności 999 ccm, felgi pochodzą od OZ, hamulce od Brembo, a zawieszenie od Ohlins. Motocykl w 90% stworzony jest z materiałów, które pozwalają na recykling, czyli aluminium, magnez i coś, co nazywa się kompozyt Baypreg F.

Pamiętajcie, że ten projekt pozostaje jedynie na ekranie komputera. Mimo, że Alessandro rzeczywiście ma plan zbudować taki motocykl, to na produkcję w większej skali nie ma co liczyć. Chyba, że jego pomysłami zainteresują się więksi producenci – jak myślicie, czy Supersport 10R ma sens? Podoba się Wam bardziej niż Panigale?