Kraków: jazda motocyklem po buspasie legalna! Warszawa: przyglądamy się sytuacji
Piotr Jędrzejak
9 grudnia 2013

Krakowscy motocykliści dostali na mikołajki wspaniały prezent!

W miniony weekend w Krakowie odbyły się MotoMikołajki. Zgodnie z tradycją motocykliści-mikołaje zebrali się Rynku i rozdawali najmłodszym cukierki (więcej przeczytacie już niebawem na naszych stronach). Jednak tym razem oni również otrzymali prezent – i to od samego Prezydenta Miasta Krakowa, Jacka Majchrowskiego:

Od 1 stycznia 2014 r. motocykliści w Krakowie będą mogli poruszać się po buspasach!

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski przekazał informację motocyklistom podczas spotkania przed krakowskim Magistratem.

„Możliwość jazdy po buspasach, jaką będą mieli motocykliści, jest ważna przede wszystkim ze względu na ich bezpieczeństwo oraz na bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu” – mówi Prezydent Jacek Majchrowski.

Ta zbawienna dla motocyklistów decyzja nie przyszła jednak sama. Stowarzyszenie MotoAutostrada walczyło o nią przez ostatnie półtora roku, ale jak widać, opłaciło się! Od nowego roku krakowscy motocykliści będą mogli korzystać ze wszystkich 27 kilometrów buspasów.

„Poprawi to nasze bezpieczeństwo” – podkreśla w rozmowie z IAR Szczęsny Filipiak z MotoAutostrady. – „Umożliwi szybsze i bezpieczniejsze poruszanie się po mieście. Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, które dało nam taką możliwość, ale to jest przykład zaczerpnięty z Londynu, gdzie od kilku lat tak poruszają się motocykliści i wszystkie statystyki wykazują, że się to opłaca.”

Nie ukrywając radości z decyzji władz Krakowa, postanowiliśmy również zapytać władze Warszawy, co sądzą o podobnym pomyśle. Rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy, Bartosz Milczarczyk powiedział w rozmowie z MotoRmanią, że skoro pomysł sprawdził się w tak potężnej aglomeracji, jak Londyn i skoro jest właśnie wprowadzany do Krakowa, to dlaczego nie! Rzecznik podkreślił też, że Warszawa stale pracuje nad poprawą bezpieczeństwa jednośladów w mieście, dlatego będzie się bacznie przyglądała sytuacji w Krakowie. Generalnie jednak, na obecną chwilę miasto nie widzi większych przeciwskazań!

Aż szkoda, że przed nami jeszcze cała zima…

Motocykliści otrzymują mikołajkowy prezent od Prezydenta Miasta Krakowa!

 

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły