Aprilia RSV4 RF na 2016 dostanie ponad 230 KM!

- Piotr Jędrzejak

Technologia z WSBK dostępna dla zwykłych (i bogatych) motocyklistów.

Mimo, że Aprilia mocno skupia się na MotoGP, program superbików nie pozostaje w cieniu. Pod koniec minionego tygodnia, tuż przed Eicmą rozpoczynającą się w czwartek (a dla prasy praktycznie już dziś), Włosi rzucili taką informację, że zmiotło nas z fotela.

Nową Aprilię RSV4 RF będzie można zamówić w konfiguracji z mocą maksymalną przekraczającą poziom 230 KM. Boom!

Zastanawiacie się czy jest jakiś haczyk? Nowa RSV4 RF na 2016 rok (RF, czyli ta bardziej sportowa wersja, nie-RR) będzie częścią projektu Aprilia Factory Works Project, a cytując Włochów, ten model przeznaczony jest dla wszystkich chętnych: „profesjonalnych zawodników, kolekcjonerów oraz wielbicieli weekendowych track-dayów”. RSV4 RF 2016 jest zaprojektowana, aby spełniać nie tylko wymagania World Superbike i World Superstock, ale również narodowych serii wyścigowych. Każdy kupujący będzie mógł skonfigurować ją wedle własnych upodobań, a w najbardziej szalonej opcji moc maksymalna przekroczy 230 KM. Nie ma wątpliwości, że każdy potencjalny klient musi też być wyposażony w całkiem gruby portfel… Ale to i tak miłe, że Aprilia udostępnia swoje fabryczne technologie zwykłym śmiertelnikom, w nowym malowaniu Superpole.

Ach, oczywiście RSV4 RF zostanie wyposażona w światła i lusterka, a więc swoje stadko ponad 230 kucyków można będzie legalnie zabrać na spacer po mieście. Take that!

Aktualizacja: Sprawdź premierę Aprilii RSV4 R-FW!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl