Aprilia RSV4 R-FW 2016: technologia Superbike dla każdego

- Piotr Jędrzejak

Gdy kilka dni temu po raz pierwszy poinformowaliśmy, że nową Aprilię RSV4 będzie można zamówić w specyfikacji przekraczającej moc 230 KM, wszyscy oszaleli. Targi EICMA potwierdzają te plotki!

Włosi postanowili stworzyć program „Factory Works”, w ramach którego oddział Aprilia Racing udostępnia całe swoje doświadczenie z serii World Superbike, a jest ono niemałe. Aprilia podkreśla 54 tytułów mistrzowskich w historii, 7 tytułów mistrzowskich World Superbike od 2009 roku na RSV4, a ostatnio tytuły mistrza zawodników i producenta w Pucharze FIM Superstock 1000. Odbiorcą wypasionej Aprilii RSV4 R-FW może być każdy, nawet Ty – oczywiście pod warunkiem odpowiednio grubego portfela. Włosi zaplanowali to w następujący sposób…

Aprilia RSV4 R-FW Misano (2)

Program stworzy motocykle „Factory Works”, które spełniały będą wymagania klas Superstock i Superbike w każdym kraju. Motocykle dostępne będą w różnych poziomach przygotowania elektroniki i silnika, a najwyższa konfiguracja przekroczy poziom 230 KM mocy. Bazą każdego jest RSV4 RR.

RSV4 R-FW Stock1 MM Race
– Aprilia RSV4 z zestawem Race Pack (zawieszenie Ohlins i kute felgi),
– standardowa elektronika z ekstra lekkim akumulatorem litowym,
– ECU przeprogramowane do wersji Race z wyścigowymi mapami sterowania silnikiem i motocyklem, rozwiniętymi przez Aprilia Racing,
– ustawienia przeprogramowane do wyścigowego użycia,
– zoptymalizowany układ hamulcowy, zmniejszenie wagi, usunięty ABS,
– zmniejszenie wagi silnika, bez termostatu, z uproszczonym układem przewodów chłodzenia z zamkniętym drugim systemem powietrza,
opcjonalnie: układ wydechowy Akrapovic, zestaw owiewek wyścigowych, dedykowane ustawienie zawieszenia, kompletna optymalizacja silnika.

RSV4 R-FW Stock2 APX Race
– Aprilia RSV4 z zestawem Race Pack (zawieszenie Ohlins i kute felgi),
– uproszczony, lekki, wyścigowy system elektroniki z dedykowaną wiązką motocykla i silnika oraz litowym akumulatorem,
– komputer APX2 rozwinięty przez Aprilia Racing: zapłon i ustawienia silnika mogą być programowane przez dołączony terminal ręczny,
– system zbierania danych pozwalający na korzystanie z oryginalnych czujników oraz opcjonalnych dopuszczonych przez regulamin FIM Superstock 1000,
– specjalne zegary Aprilia Racing,
– specjalny silnik przygotowany przez Aprilia Racing,
opcjonalnie: układ wydechowy Akrapovic, zestaw owiewek wyścigowych, dedykowane ustawienie zawieszenia.

RSV4 R-FW SBK
– Aprilia RSV4 z zestawem Race Pack (zawieszenie Ohlins i kute felgi),
– uproszczony, lekki, wyścigowy system elektroniki z dedykowaną wiązką motocykla i silnika oraz litowym akumulatorem,
– komputer APX2 rozwinięty przez Aprilia Racing, kompletny z modułem GPS, zapłon i ustawienia silnika mogą być programowane przez dołączony terminal ręczny. Komputer zawiera system zbierania danych z opcjonalnym zestawem czujników telemetrii,
– specjalne zegary Aprilia Racing z wyścigowymi guzikami,
– elektroniczna skrzynia biegów z wspomaganiem zmiany biegów (blipper),
– specjalne narzędzia Aprilia Racing,
– specjalny silnik przygotowany do SBK przez Aprilia Racing.

RSV4 R-FW W-SBK
– Replika motocykla RSV4 Superbike używanego przez oficjalny zespół Aprilia Racing Team w Mistrzostwach Świata World Superbike.
– Zarówno motocykl jak i poziom współpracy może być personalnie skrojony do budżetu i ambicji każdego zawodnika lub zespołu.
– To najlepszy zestaw, jaki może być pożądany. Pozwala grać główną rolę w Mistrzostwach Świata World Superbike.

RSV4 R-FW “MISANO”
– Motocykl, który został zaprezentowany na EICMA (widzicie go na zdjęciach). Jest pokazowym poziomem przygotowania możliwego dzięki programowi „Factory Works”. Jest wyjściowym poziomem dla linii W-SBK.
– W prawdziwym stylu Aprilia Racing każdy podzespół został zoptymalizowany, aby oferować najlepszy osiągi przy otrzymaniu ogólnej równowagi i niezawodności.
– To jest motocykl, który dobrze poradzi sobie na każdym poziomie zawodów, pozostając „w zasięgu” entuzjastów pragnących niezwykłego motocykla pozwalającego podnieść ich poziom jazdy – wiedząc przy tym, że już nie można być bliżej uczucia znanego wyłącznie Mistrzom WSBK.
– Zestaw kolorów jest uczczeniem pierwszego zwycięstwa Aprilii w wyścigach drogowych. Jest też podkreśleniem ekskluzywności tego modelu.

Aprilia podkreśla, że program „Factory Works” zawiera szkolenie techniczne w cenie każdego modelu. Takie szkolenie zapewni informacje potrzebne do najlepszego zaadaptowania modelu do zawodnika i toru. Sesja testowa na torze z Zespołem Testowym Aprilia Racing jest również wliczona w cenę i ma za zadanie zweryfikować słuszność przeprowadzonego szkolenia.

Aprilia RSV4 R-FW Misano (5) Aprilia RSV4 R-FW Misano (3)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl