Aprilia RS660 trafi na rynek jako model 2020?

- Piotr Jędrzejak

Wszystko wskazuje na to, że już w 2020 roku w salonach pojawi się supersport od Aprilii!

Gdy na targach w Mediolanie pod koniec 2018 roku pojawiła się koncepcyjna Aprilia RS660, świat oszalał. Wszyscy chcą ten motocykl. Prototyp był prezentacją trzech myśli rozwoju.

Po pierwsze – silnik. Koncepcyjna RS660 miała jednostkę dwucylindrową, rzędową, o pojemności około 660 ccm. W dużym skrócie jest to połowa silnika z RSV4. Jednostka ma też pełnić funkcję platformy, a więc trafi również do innych modeli.

Po drugie – supersport. Aprilia pokazała nowy motocykl, który wpisuje się w kategorię, za którą motocykliści tęsknią. Czyli kategorię supersport. Sportowy motocykl klasy sześćset, charakteryzujący się niską masą, wysoką zwrotnością oraz nieprzerażającą mocą? Poprosimy!

Po trzecie – aktywna aerodynamika. RS660 pokazała nowy, koncepcyjny pomysł z Noale, pod postacią ruchomych spojlerów. Mają one dopasowywać się do prędkości, hamowania, czy skręcania, generując dodatkowy docisk. Łał!

Aprilia-RS-660-concept-A3-08

Teraz amerykańska redakcja Asphalt&Rubber donosi, że według zasłyszanych plotek, pakiet aktywnej aerodynamiki ma pojawić się w nowej wersji topowego superbike’a RSV4 na rok 2021, kiedy to w życie wejdą też normy Euro5.

Z kolei Francuzi z redakcji Moto-Station informują, że model RS660 zostanie zaprezentowany już pod koniec tego roku w Mediolanie, a w salonach pojawi się w roku 2020.

Aprilia-RS-660-spy-photo-01

Czego można się spodziewać? Mocy na poziomie 100 KM, szokująco niskiej masy i prawdopodobnie zadowalającego pakietu elektroniki, jak to Aprilia ma w zwyczaju.

Najlepszy jest jednak fakt, że jeżeli Aprilia rzeczywiście chce potraktować platformę podwozia i silnika 660 rozwojowo, jeżeli planuje wprowadzenie kolejnych, podobnych modeli, to nadchodzący supersport RS660 być może otrzyma szokująco przyzwoitą cenę.

W grudniu minionego roku RS660 została przyłapana na testach torowych. Wtedy widziano motocykl w dwóch odmianach – drogowej i torowej. Obie wyglądały, jakby były gotowe do sprzedaży. Wygląda na to, że premiera rzeczywiście odbędzie się jeszcze w tym roku!

Aprilia-RS-660-concept-A3-02

Aprilia-RS-660-spy-photo-02

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl