Widowiskowa kolizja i bójka na torze zakończona 2-letni zakazem ścigania

- Piotr Jędrzejak

Rękoczyny na torze są zdecydowanie niedopuszczalne.

W narodowych mistrzostwach motocyklowych na Kostaryce doszło do nietypowego wydarzenia. W kategorii wyścigowej o małej pojemności, na prostej startowej doszło do kolizji dwóch zawodników. Jeden lepiej wyszedł z zakrętu i wziął się za wyprzedzanie. Drugi najwyraźniej go nie zauważył i zmienił kierunek – doszło do kontaktu.

Wyprzedzany zawodnik stracił balans, położył się na motocykl konkurenta. Wyszło tak niefortunnie, że wbił się pomiędzy koło i zadupek motocykla. Tylne koło zablokowało się, ale obeszło się bez wywrotki. Szczęśliwie, że uciekający motocykl również w nikogo nie trafił. Za to reakcja obu zawodników była już mniej szczęśliwa…

Dwa strzały, najpierw jeden, później drugi. A co najgorsze, bójka miała miejsce na torze, wśród innych jadących motocykli! Sesja natychmiast została wstrzymana czerwoną flagą.

Organizatorzy wyścigu zareagowali surowo. Obaj zawodnicy, Jorge Martinez oraz Marion Calvo dostali 2-letni zakaz ścigania. A mogło zakończyć się niegroźnym werdyktem „incydent wyścigowy”.

Czy 2 lata to za dużo? A może zbyt mało? Tego nie wiemy. Wiemy za to, że rękoczyny na torze są zdecydowanie niedopuszczalne. Zresztą chyba pamiętacie akcję z hamulcem i Romano Fenatim?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl