MotoE potwierdza nowy kalendarz na 2019

- Mick

Choć niedawno cały dobytek nowej serii wyścigów motocykli elektrycznych MotoE poszedł z dymem, to jednak tegoroczna, jej pierwsza edycja dojdzie do skutku. Organizatorzy właśnie opublikowali zmodyfikowany kalendarz.

Dwie pierwsze rundy, które miały odbyć się podczas Grand Prix Hiszpanii w Jerez i Grand Prix Francji w Le Mans, zostały co prawda odwołane, ale sezon ruszy w lipcu podczas Grand Prix Niemczech na Sachsenringu.

Kolejny wyścig odbędzie się w sierpniu podczas Grand Prix Austrii, a następnie czekają nas dwie podwójne rundy; we wrześniu w Misano i w listopadzie w Walencji.

W skrócie; cztery rundy, z czego dwie podwójne, czyli łącznie sześć wyścigów.

Kalendarz MotoE 2019:

1 wyścig – 5-7 lipca, GP Niemiec, Sachsenring

2 wyścig – 9-11 sierpnia, GP Austrii, Red Bull Ring

3 i 4 wyścig – 13-15 września, GP San Marino, Misano

5 i 6 wyścig – 15-17 listopada, GP Walencji, Walencja

Przypomnijmy, cały e-padok MotoE spłonął podczas oficjalnych testów w Jerez. W nocy z 14 na 15 marca doszło tam do zwarcia, którego źródło nie jest jeszcze znane. Motocykle nie były jednak w tym czasie podłączone do ładowarek, ale doszczętnie spłonęły, podobnie jak cała konstrukcja nazwana e-padokiem.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl