Africa Twin Adventure Sports oraz CRF250 Rally: nowinki od Hondy
Piotr Jędrzejak
25 marca 2016

Można spodziewać się, że Africa Twin wyjdzie w kilku dodatkowych odmianach – sprawdźcie pierwszą z nich. Do tego Honda potwierdza skierowanie CRF250 Rally do produkcji!

Honda dodaje do swojej oferty nową wersję świetnej Africi Twin – będzie to model bardziej „adventure” i a zobaczymy go w salonach w przeciągu najbliższego roku. Motocykl został zaprezentowany na niedawnej wystawie motocyklowej w Osace, Japonia, i uważa się, że to dopiero pierwsza z wielu modyfikacji platformy CRF1000L. Honda zainwestowała ogrom czasu i pieniędzy w rozwinięcie tego silnika, dlatego wydaje się niemożliwe, aby producent wykorzystał go tylko w jednym modelu.

Nowa Africa Twin Adventure Sports Concept różni się od oryginału tylko szczegółami. Posiada inną, bardziej płaską kanapę w stylu motocross, zmodyfikowany i mniejszy zadupek, wydech Termignoni oraz potężną, metalową płytę chroniącą spód silnika. Na szczegóły musimy jednak jeszcze poczekać.

Drugą ciekawą informacją od Hondy jest potwierdzenie skierowania modelu CRF250 Rally do produkcji. Kiedyś mówiono o nim tylko i wyłączenie jako „motocykl koncepcyjny”, czyli nie zastanawiano się nad wprowadzeniem go do sprzedaży. Teraz projekt CRF250 Rally stał się „prototypem skierowanym do produkcji”. Szczegóły tego planu nie zostały ujawnione, ale wszyscy uważają, że motocykl pojawi się jako model 2017.

CRF250 Rally będzie idealnym odzwierciedleniem powiedzenia „mały, ale wariat”. Bazując na modelu CRF250L, wersja Rally stanie się zdecydowanie bardziej adventure-owa i już nie możemy się doczekać, aby zabrać ją do lasu. Na zdjęciach widzicie zmodyfikowaną przednią owiewkę i panele boczne, LEDowe światła oraz wydech Termignoni. Standardowo na szczegóły trzeba jeszcze poczekać.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły