2014 Dragster 800 – MV Agusta przyłapana!
Piotr Jędrzejak
28 stycznia 2014

Dragster został przyłapany we Włoszech i wygląda tak, jakby był gotowy do sprzedaży!

O nowym modelu Dragster 800 wiemy już całkiem sporo. Do sieci najpierw wyciekły pierwsze plotki, później ktoś wspomniał o układzie turbo (to oczywiście nieprawda), a następnie MV Agusta wypuściła videozapowiedź – przy okazji pojawił się render motocykla.

Teraz nowy Dragster 800 został przyłapany przez Włochów z insella.it – opublikowano zdjęcie i krótkie nagranie video ze stacji benzynowej. Jasne jest, że Dragster 800 jest mniejszym odpowiednikiem Ducati Diavela, jednak w praktyce nie różni się zbyt drastycznie od siostrzanych Rivale 800 oraz Brutale 800. Oczywiście nie zmienia to faktu, że Dragster wygląda soczyście agresywnie! Silnik to ta sama, 3-cylindrowa osiemsetka o mocy ok. 125 KM, a na pokładzie nie zabraknie sporej ilości elektroniki – w tym kontroli trakcji. Pozycja wygląda na całkiem przyjazną (oczywiście nie dla pasażera) z dość nisko umieszczoną kanapą i wysokim, muskularnym zbiornikiem. Brutale i Rivale ważą odpowiednio 167 i 178 kg, a my strzelamy, że masa Dragstera znajdzie dokładnie w tych granicach. Chyba nie możemy doczekać się premiery…

Krótkie video obejrzycie tutaj, a zdjęcie Dragstera widzicie poniżej:

Dragster 800
Rivale 800
Brutale 800
Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły