2014 MV Agusta Dragster 800 – oficjalne video!
Piotr Jędrzejak
21 stycznia 2014

Jakby to powiedział Yoda: „moc jest w nim silna”!

Całkiem niedawno donosiliśmy Wam o plotkach na temat nowej MV Agusty. Dragster miał być konkurentem Diavela, ale w trochę mniejszej klasie pojemnościowej. Pisaliśmy, że zapowiada się krótki, zwarty i agresywny power cruiser o mocy ok. 120-125 KM. Plotki na temat nowego motocykla tak ekscytowały ludzi na świecie, że według niektórych Dragster miał mieć  turbosprężarkę! W końcu jednak MV Agusta wypuściła oficjalny teaser motocykla.

Nie widać na nim zbyt wiele, ale porównania do Diavela są bardziej niż słuszne. Dragster 800 ma oczywiście trochę inny design, ale szczególnie tylna sekcja wygląda bardzo podobnie, jak w przypadku większego i starszego brata od Ducati. Poza tym, nowa MV Agusta generalnie bazuje na modelu Brutale 800, ale jest bardziej cruiserowa. Zdaje się mieć szeroką i dość wysoką kierownicę, wyprostowaną pozycję wyglądającą całkiem wygodnie, a przy tym agresywnie. Na zegarach widać, że nie zabrakło kontroli trakcji, a więc spodziewać się też można pełnego pakietu elektroniki. Co jest jeszcze? Oczywiście pełno palenia gumy, chodzenia bokiem i wyjeżdżania z zakrętów na kole! Przy dźwiękach Metallica. Podoba nam się!

Aktualizacja: Ups! Wygląda na to, że MV Agusta nie do końca wykupiła prawa do podkładu Metallica… Klip zniknął z sieci, pojawił się nowy i niestety brzmi już trochę słabiej:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły