2013 Honda CB500R, CBR500, CB500X – przeciek z planu zdjęciowego
Piotr Jędrzejak
26 października 2012

Honda zaprezentuje trzy motocykle klasy A2 – nakeda, sporta i crossovera.

W połowie września świat obiegła elektryzująca plotka na temat nowych motocykli od Hondy. Według dość słabych zdjęć szpiegowskich oraz kilku niepotwierdzonych plotek, Wielkie Skrzydło miało zamiar wypuścić zupełnie nową Hondę CB500R, a razem z nią, trochę bardziej sportową CBR500. Dziś te plotki zostają już w 100% potwierdzone, a gama pięćsetek zostaje dodatkowo wzbogacona o CB500X.

Trzy nowości Hondy zostały sfotografowane we Włoszech, gdzie nagrywany był ich klip promocyjny. W grupie nowych Hond mamy więc:
– CB500R – naked, który trochę przypomina CB100oR, a legendą nawiązuje do CB500;
– CBR500 – sportowiec klasy średniej, który grafiką i stylem wyraźnie kopiuje Fireblade’a;
– CB500X – model, o którym dowiedzieliśmy się dopiero dziś, a który ma być odzwierciedleniem większej NC700X, czyli krótko mówiąc crossoverem.

Honda CB500X

Wszystkie trzy sprzęty napędzane będą dwucylindrową, rzędową pięćsetką, która generowała będzie około 47 koni mechanicznych, co będzie idealnie wpisywało się w europejską (i już niebawem polską) kategorię prawa jazdy A2. Cała trójka dzieli również inne podzespoły, jak zwykły przedni widelec, czy układ hamulcowy z pojedynczą tarczą z przodu. Można też spodziewać się, że będą to motocykle kategorii budżetowej – jak na Japończyków oczywiście. CBR500 spotkamy również, co jeszcze nie zostało oficjalnie potwierdzone, w European Junior Cup zamiast tegorocznych KTMów Duke 690.

Więcej szczegółów poznamy już niebawem na targach Eicma ruszających 15. listopada.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły