European Junior Cup 2013 – motocykle Honda zamiast KTM
Piotr Jędrzejak
8 października 2012

W najbliższym sezonie European Junior Cup zmieni dostawcę motocykli.

Seria EJC powstała przede wszystkim dla rozwoju młodych talentów wyścigowych z całego świata w wieku 14-19 lat. W swoim pierwszym sezonie zawodnicy jeździli na jednocylindrowych KTMach 690 Duke, dołączając do ośmiu rund WSBK. W serii wystartowało również trzech Polaków: Artur Wielebski, Adrian Pasek oraz Szymon Kaczmarek. Chłopaki ukończyli sezon odpowiednio na miejscach 5, 6 oraz 13.

Od następnego roku dostawca motocykli zmieni się z KTMa na Hondę. Nie wiadomo jeszcze wprawdzie jaki motocykl zapewnią Japończycy, ale według plotek można spodziewać się nowej, dwucylindrowej CBR500.

Jak powiedział Gerry Bryce, jeden z organizatorów EJC:

„Jest nam bardzo miło łączyć się z Hondą i jej ekscytującym, globalnym programem rozwoju młodych zawodników. Format European Junior Cup udowodnił już, że jest wielkim sukcesem, a my nie możemy doczekać się współpracy z Hondą, Pirelli oraz Mistrzostwami World Superbike aby rozwinąć nowe pokolenie najlepszych zawodników wyścigowych.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły