Zdjęcia szpiegowskie – Honda CB500 i CBR500?
Piotr Jędrzejak
13 września 2012

Wygląda na to, że Wielkie Skrzydło wraca do pojemności 500 ccm!

Przeciek na temat nowych Hond pojawił się na forum użytkowników CBR250R. Zdjęcia zostały podobno zrobione w fabryce w Tajlandii i wygląda na to, że motocykle są już w ostatecznej fazie projektu. Nie ma jednak potwierdzenia, na jaki rynek mają trafić, ale dowiemy się tego na targach Intermot lub Eicma. Oba sprzęty uplasują się gdzieś CBR250R, CBR600RR, NC700S oraz CB1000R.

Honda lubi promować motocykle dla nowicjuszy, czy do użytku codziennego, więc nie powinno dziwić, że w końcu zainteresowała się też dawno zapomnianą pojemnością 500ccm. CBR500 wygląda trochę jak większe siostry z rodziny Fireblade (co oczywiście jest pozytywną cechą), aczkolwiek jest tu dużo mniej agresji. CB500(R?) to już typowy naked i również wygląda ciekawie. Strzelamy w ciemno, że w przypadku tych modeli Honda zastosuje podobny chwyt, jaki miał miejsce przy Hornecie i CBR600F. Krótko mówiąc CB500 i CBR500 to najprawdopodobniej będą prawie dokładnie te same motocykle, różniące się przede wszystkim wyglądem. Ale czy to źle?

Cieszycie się, że CeBula 500 wraca?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły