Moto Angeles: dzisiaj blokujemy koronawirusa pogodą!
MotoRmania
11 marca 2020

Wirus SARS-Cov-2 przenosi się drogą kropelkową i z ustaleń badaczy wynika, że na jego przetrwanie poza żywym organizmem duży wpływ ma temperatura i wilgotność powietrza.

Rejon Almerii gdzie znajduje się hacienda Motormanii wydaje się być bezpieczny z wielu powodów – mały ruch turystyczny, mały ruch związany z zagraniczną wymianą handlową, brak dużych skupisk ludności, ale także doskonała pogoda. To miejsce w Hiszpanii gdzie pada najmniej. Dlatego w potężnym rejonie Almerii do tej pory zidentyfikowano zaledwie 3 przypadki ( godz. 10.30 – 11 marca : aktualne dane można sprawdzać  pod tym linkiem https://www.rtve.es/noticias/20200311/mapa-del-coronavirus-espana/2004681.shtml  – Almeria to „trzecia kropka” na samym dole mapy w kontynentalnej części Hiszpanii).

Wysokie temperatury mają co prawda niewielki wpływ na zmniejszenie ryzyka zarażenia ponieważ nie zabiją wirusa na krótkiej drodze pomiędzy kichnięciem jednego człowieka, a wdechem drugiego stojącego obok, ale jeżeli nie trafi szybko na nowego nosiciela zginie marnie. Dzisiaj w Moto Angeles będzie 26 stopni, w słońcu około 30 stopni.  Blokujemy „gnoja” na ostro :)!

P.S. Moto Angeles to nie tylko same treningi – czasem jest naprawdę śmiesznie, tak było w ubiegłym tygodniu kiedy mieliśmy polsk0-irlandzką ekipę.

 

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły