Moto Angeles: dzisiaj blokujemy koronawirusa pogodą!

- MotoRmania

Wirus SARS-Cov-2 przenosi się drogą kropelkową i z ustaleń badaczy wynika, że na jego przetrwanie poza żywym organizmem duży wpływ ma temperatura i wilgotność powietrza.

Rejon Almerii gdzie znajduje się hacienda Motormanii wydaje się być bezpieczny z wielu powodów – mały ruch turystyczny, mały ruch związany z zagraniczną wymianą handlową, brak dużych skupisk ludności, ale także doskonała pogoda. To miejsce w Hiszpanii gdzie pada najmniej. Dlatego w potężnym rejonie Almerii do tej pory zidentyfikowano zaledwie 3 przypadki ( godz. 10.30 – 11 marca : aktualne dane można sprawdzać  pod tym linkiem https://www.rtve.es/noticias/20200311/mapa-del-coronavirus-espana/2004681.shtml  – Almeria to „trzecia kropka” na samym dole mapy w kontynentalnej części Hiszpanii).

Zrzut ekranu 2020-03-11 o 10.15.32

Wysokie temperatury mają co prawda niewielki wpływ na zmniejszenie ryzyka zarażenia ponieważ nie zabiją wirusa na krótkiej drodze pomiędzy kichnięciem jednego człowieka, a wdechem drugiego stojącego obok, ale jeżeli nie trafi szybko na nowego nosiciela zginie marnie. Dzisiaj w Moto Angeles będzie 26 stopni, w słońcu około 30 stopni.  Blokujemy „gnoja” na ostro :)!

P.S. Moto Angeles to nie tylko same treningi – czasem jest naprawdę śmiesznie, tak było w ubiegłym tygodniu kiedy mieliśmy polsk0-irlandzką ekipę.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl