KTM potwierdza: NOWE MODELE 490cc
MotoRmania
23 grudnia 2019

Raport Pierer Mobility dla inwestorów (podmiotu kontrolującego KTMa, Husqvarnę i Gas Gasa) ujawnia plan intensywnego wzrostu.

KTM idzie na ostro – zakładają wyprodukowanie 400 000 motocykli do 2022 r., Pierer Mobility AG zaprezentował szereg innowacji dotyczących marek KTM, Husqvarna, Gas Gas, Husqvarna e-Bicycles i Chetak.
W październiku ubiegłego roku KTM Industries AG została przekształcona w Pierer Mobility AG.

W listopadowym raporcie dla inwestorów, z którego możecie zobaczyć kilka slajdów, Pierer Mobility po raz pierwszy potwierdził narodziny nowej rodziny  modeli dwucylindrowych o pojemności 490cc. 

Nowe portfolio produktów KTM obejmuje zatem pięć motocykli napędzanych nowym silnikiem, w tym sportową wersję RC . Rodzina 890-tek powiększy się o trzy modele: supermotard, enduro i adventure.

Husqvarna, oprócz Nordena 901, który został już zatwierdzony do produkcji, będzie oferować Explorerera 250/401 i 501. Nowy silnik 490cc trafi następnie do Vitpilena 501.

Jeśli chodzi o niedawne nabycie hiszpańskiego Gas Gasa, planowane jest stworzenie modeli drogowych z silnikami o pojemności 250cc i 800cc.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły