Zabrze: potrącił motocyklistę i uciekł – wszystko się nagrało!

- Piotr Jędrzejak

Wymuszenie niestety może się zdarzyć, ale ucieczka z miejsca wypadku to głupi pomysł. Teraz kierowcę Golfa ściga Wydział Kryminalny.

Zdarzenie miało miejsce 24. sierpnia w Zabrzu, na skrzyżowaniu ulic Gogolińskiej oraz Tarnopolskiej. Kierowca czerwonego Volkswagena Golfa, przecinając ulicę Tarnopolską wymusił pierwszeństwo i potrącił motocyklistę. Natychmiast uciekł z miejsca wypadku. Na szczęście kierowca stojący za nim miał kamerę pokładową i wszystko zostało nagrane.

Wypadek w momencie 0:07.

Kierowca posiadający kamerkę, jak tylko zorientował się, że sprawca uciekł, rzucił się w pościg za Golfem. Kierowca Opla zawracający w 0:30 również goni sprawcę. Na najbliższym skrzyżowaniu panowie się rozdzielili, jednak nie udało im się zlokalizować czerwonego Volkswagena. Na szczęście z filmu udało się wyciągnąć numery rejestracyjne czerwonego Golfa – STA 31418.

golf motocyklista zabrze

golf 31418 zabrze wypadek wymuszenie ucieczka

Autor nagrania, Patryk Fussek (któremu gratulujemy świetnej, obywatelskiej postawy!) w komentarzach pod filmem napisał o stanie motocyklisty: „Poobijany tylko był, ponoć w stopie jakieś złamanie czy coś, a tak to żyje ma się dobrze.” Policja informuje też o złamanym obojczyku.

Film został już wielokrotnie udostępniony (również policji), a więc wszyscy w internecie oraz na wykop.pl pomagają w identyfikacji kierowcy czerwonego Golfa. Jeżeli posiadacie jakieś informacje na jego temat, skontaktujcie się z policją.

My dziś rano rozmawialiśmy z Komendą Miejską Policji w Zabrzu. Z wiadomych powodów nie mogliśmy poznać szczegółów poszukiwań, jednak dowiedzieliśmy się, że zajmuje się tym Wydział Kryminalny i wszystko jest na dobrej drodze. Nie ustalono też jeszcze, jaka kara spadnie na kierowcę Golfa. Jej wysokość reguluje Kodeks Karny względem stopnia uszczerbku na zdrowiu motocyklisty, a to musi ustalić biegły.

Jedno jest pewne – kierowcy Golfa na pewno nie ujdzie to na sucho.

Motocykliście życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl