Wzmożona akcja patrolowania – Żandarmeria Wojskowa na ulicach.
MotoRmania
3 kwietnia 2020

W związku z rozwojem epidemii Policja wzmacnia proces kontroli obywateli, tym razem już ze wsparciem Żandarmerii Wojskowej.

Znacząca ilość pracowników Policji będzie teraz wykonywała czynności patrolowe na ulicach, co oznacza codzienną kontrolę przez ponad 20 tys. policjantów, do których dołączy na początku 1,5 tys. żołnierzy. Te działania mają być w najbliższych dniach jeszcze umacniane. 

Dodatkowo Policja ma koordynować pracę wszystkich służb, które mogą pomagać w patrolach. Bardzo ważnym zadaniem jest nadal sprawdzanie osób pozostających w domu w ramach kwarantanny, a szczególny nacisk kładziony będzie na osoby sprawiające kłopoty lub takie, które dopiero kwarantannę rozpoczęły. Korzystanie ze specjalnej aplikacji podczas kwarantanny jest już obowiązkowe.

Funkcjonariusze Policji będą ściśle współpracować z pracownikami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w celu uproszczenia i umocnienia ścieżki karania osób łamiących zasady zwalczania epidemii, za które kara może wynosić nawet 30 tys. zł.

 

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły