Wzmożona akcja patrolowania – Żandarmeria Wojskowa na ulicach.

- MotoRmania

W związku z rozwojem epidemii Policja wzmacnia proces kontroli obywateli, tym razem już ze wsparciem Żandarmerii Wojskowej.

Znacząca ilość pracowników Policji będzie teraz wykonywała czynności patrolowe na ulicach, co oznacza codzienną kontrolę przez ponad 20 tys. policjantów, do których dołączy na początku 1,5 tys. żołnierzy. Te działania mają być w najbliższych dniach jeszcze umacniane. 

Dodatkowo Policja ma koordynować pracę wszystkich służb, które mogą pomagać w patrolach. Bardzo ważnym zadaniem jest nadal sprawdzanie osób pozostających w domu w ramach kwarantanny, a szczególny nacisk kładziony będzie na osoby sprawiające kłopoty lub takie, które dopiero kwarantannę rozpoczęły. Korzystanie ze specjalnej aplikacji podczas kwarantanny jest już obowiązkowe.

Funkcjonariusze Policji będą ściśle współpracować z pracownikami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w celu uproszczenia i umocnienia ścieżki karania osób łamiących zasady zwalczania epidemii, za które kara może wynosić nawet 30 tys. zł.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl