WORD Rybnik: 68-letnia kursantka śmiertelnie potrąciła egzaminatora [informacje, zdjęcia]

- Piotr Jędrzejak

Według doniesień osób postronnych, kobieta pomyliła pedał hamulca i gazu, najechała na egzaminatora i uderzyła w zaparkowane auto.

W poniedziałek 24 czerwca około godziny 13:30 na placu manewrowym WORD w Rybniku doszło do tragicznego wypadku. 68-letnia kobieta w trakcie egzaminu praktycznego na kurs prawa jazdy potrąciła egzaminatora ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna zmarł z powodu poniesionych obrażeń. 35-latek równolegle prowadził egzamin innej osoby.

Sprawę badają policyjni śledczy oraz prokuratura. Badanie alkomatem wykazało, że 68-letnia kobieta była trzeźwa; zabezpieczono także krew do badań. Kobieta była roztrzęsiona – ze względu na jej stan psychiczny, nie została jeszcze przesłuchana.

Samochód egzaminacyjny na miejscu zdarzenia, już na lawecie. (fot. TVN24)

Samochód egzaminacyjny na miejscu zdarzenia, już na lawecie. (fot. TVN24)


 

Policja przesłuchuje świadków, zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu na elewacji budynku oraz z kamer w pojeździe, wraz z danymi telemetrycznymi, takimi jak położenie kierownicy, pedałów, czy obroty silnika.

Według niepotwierdzonych przez policję doniesień osób postronnych, do wypadku doszło podczas manewru nr 2, czyli „jazdy pasem ruchu do przodu i do tyłu”. Zamiast hamulca, kobieta miałaby nacisnąć pedał gazu. Uderzyła przodem samochodu w innego egzaminatora, przejechała przez pas zieleni oddzielający plac od parkingu, potrąciła drzewko (tuja) oraz z impetem uderzyła, zatrzymując się na zaparkowanym Mercedesie.

Stopklatka z raportu TVN24 - w tle miejsce zdarzenia.

Stopklatka z raportu TVN24 – w tle miejsce zdarzenia.

 

WORD w Rybniku - zdjęcie satelitarne Google Maps.

WORD w Rybniku – zdjęcie satelitarne Google Maps.

 

Póki co nie postawiono zarzutów. Sprawa jest badana, z zaznaczeniem, że należy zweryfikować wiele czynników, od niezachowania zasad bezpieczeństwa, poprzez awarię samochodu aż po nieprawidłowe zachowanie egzaminatora nadzorującego kobietę. Śledztwo wykaże dokładną przyczynę tragicznego wypadku. Mamy także nadzieję, że w toku śledztwa zadane zostaną pytania na temat badań lekarskich dopuszczających potencjalnego kursanta do ubiegania się o prawo jazdy.

Dyrekcja oraz pracownicy WORD wydali krótkie oświadczenie:

Z wielkim bólem zawiadamiamy o tragicznej śmierci naszego wspaniałego kolegi i doświadczonego egzaminatora. Rodzinie oraz bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Zapewniamy o modlitwie za duszę świętej pamięci zmarłego.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl