WORD Rybnik: 68-letnia kursantka śmiertelnie potrąciła egzaminatora [informacje, zdjęcia]
Piotr Jędrzejak
26 czerwca 2019

Według doniesień osób postronnych, kobieta pomyliła pedał hamulca i gazu, najechała na egzaminatora i uderzyła w zaparkowane auto.

W poniedziałek 24 czerwca około godziny 13:30 na placu manewrowym WORD w Rybniku doszło do tragicznego wypadku. 68-letnia kobieta w trakcie egzaminu praktycznego na kurs prawa jazdy potrąciła egzaminatora ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna zmarł z powodu poniesionych obrażeń. 35-latek równolegle prowadził egzamin innej osoby.

Sprawę badają policyjni śledczy oraz prokuratura. Badanie alkomatem wykazało, że 68-letnia kobieta była trzeźwa; zabezpieczono także krew do badań. Kobieta była roztrzęsiona – ze względu na jej stan psychiczny, nie została jeszcze przesłuchana.

Samochód egzaminacyjny na miejscu zdarzenia, już na lawecie. (fot. TVN24)

 

Policja przesłuchuje świadków, zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu na elewacji budynku oraz z kamer w pojeździe, wraz z danymi telemetrycznymi, takimi jak położenie kierownicy, pedałów, czy obroty silnika.

Według niepotwierdzonych przez policję doniesień osób postronnych, do wypadku doszło podczas manewru nr 2, czyli „jazdy pasem ruchu do przodu i do tyłu”. Zamiast hamulca, kobieta miałaby nacisnąć pedał gazu. Uderzyła przodem samochodu w innego egzaminatora, przejechała przez pas zieleni oddzielający plac od parkingu, potrąciła drzewko (tuja) oraz z impetem uderzyła, zatrzymując się na zaparkowanym Mercedesie.

Stopklatka z raportu TVN24 – w tle miejsce zdarzenia.

 

WORD w Rybniku – zdjęcie satelitarne Google Maps.

 

Póki co nie postawiono zarzutów. Sprawa jest badana, z zaznaczeniem, że należy zweryfikować wiele czynników, od niezachowania zasad bezpieczeństwa, poprzez awarię samochodu aż po nieprawidłowe zachowanie egzaminatora nadzorującego kobietę. Śledztwo wykaże dokładną przyczynę tragicznego wypadku. Mamy także nadzieję, że w toku śledztwa zadane zostaną pytania na temat badań lekarskich dopuszczających potencjalnego kursanta do ubiegania się o prawo jazdy.

Dyrekcja oraz pracownicy WORD wydali krótkie oświadczenie:

Z wielkim bólem zawiadamiamy o tragicznej śmierci naszego wspaniałego kolegi i doświadczonego egzaminatora. Rodzinie oraz bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Zapewniamy o modlitwie za duszę świętej pamięci zmarłego.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły