Warszawa: poważny wypadek motocyklisty na moście Siekierkowskim

- Piotr Jędrzejak

Motocyklista jechał pomiędzy samochodami, odbił się od ciężarówki, jego nogi wpadły pod koła naczepy.

Przejazd mostem Siekierkowskim na zachodnią stronę Warszawy był dziś mocno utrudniony. Najpierw, o 6:30 doszło do wypadku 4 samochodów. Gdy korki nie zdążyły się jeszcze rozładować, przed 12:00 doszło do wypadku z udziałem motocyklisty.

Według wstępnych ustaleń policji oraz relacji świadków, na 3-pasmowym odcinku Trasy Siekierkowskiej, motocyklista na Suzuki GS500 próbował jechać pomiędzy samochodami. Poruszał się pomiędzy pasem prawym zajętym przez osobówkę, a pasem środkowym zajętym przez TIRa. Niestety odbił się od naczepy ciężarówki, upadł, a naczepa przejechała po jego nogach. Motocyklista w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala. Według ostatnich doniesień, lekarze walczyli o uratowanie nogi motocyklisty. Trzymamy kciuki.

wypadek motocyklista siekierkowski GS500 - fot Tomasz Zieliński - tvnwarszawa__tvn24_pl

Po wypadku przejezdny był tylko jeden pas mostu Siekierkowskiego, korki blokowały również dojazdy na Trasę, stała część Pragi i Wawra. O 13:00 wszystkie pasy były już przejezdne, a po kolejnych dwóch godzinach płynność ruchu wróciła do normy.

Pamiętajcie, że jazda pomiędzy samochodami to niebezpieczny manewr. Nie popadajcie w rutynę, ograniczcie prędkość i miejcie oczy dookoła głowy.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl