VI Warszawski Rajd Motocyklowy z okazji Stulecia Niepodległości Polski
MotoRmania
7 czerwca 2018

Rajd ma charakter turystyczno-nawigacyjny i jest jedną z rund cyklu Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych. Zaproszeni są wszyscy motocykliści!

informacja prasowa

Temat Rajdu – Stulecie Niepodległości Polski.
Startujemy – z placu manewrowego Motocyklowej Szkoły Jazdy Kulikowisko – ul. Posag Siedmiu Panien 8a.
Półmetek – u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i Karowej.
Meta – na jednej z warszawskich strzelnic – turniej strzelecki przy użyciu popularnego Kałasznikowa.

Rajd odbędzie się w niedzielę 10 czerwca bieżącego roku, tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem Stulecia Niepodległości Polski. Rajd ma charakter turystyczno – nawigacyjny i jest jedną z rund cyklu Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych. Zawodnicy na motocyklach zabytkowych podzieleni są na trzy kategorie, ze względu na rok produkcji motocykla: pre 1955, pre 1975 i post 1975. Datą graniczną jest rok 1988. Zawodnicy na motocyklach nowszych i współczesnych startują w kategorii „open”.

Uczestnicy poruszają po trasie wyznaczonej mapą, odwiedzając punkty kontroli przejazdu usytuowane w miejscach, które szczególnie wpisały się w warszawski odcinek polskiego dążenia do Niepodległości. Miejscem takim niewątpliwie jest zbieg Krakowskiego Przedmieścia z  ulicą Karową, gdzie stoi Hotel Bristol, którego jednym z pierwszych właścicieli był Ignacy Jan Paderewski, i który był miejscem wielu kluczowych wydarzeń tamtego okresu. Tam właśnie czeka na nas atrakcja przygotowana przez Dom Spotkań z Historią. Metą Rajdu jest jedna z warszawskich strzelnic, tam uczestnicy wezmą udział w ostatniej konkurencji – turnieju strzeleckim z użyciem popularnego AK, czyli Kałasznikowa.

Wpisowe to 40 zł od pojazdu załogi z klubu zrzeszonego w PZM oraz 50 zł od pojazdu załogi niezrzeszonej w PZM oraz 15 zł od każdej osoby w załodze. Wpisowe należy wpłacić na konto Automobilklubu Polski 47 1160 2202 0000 0001 3161 7512  w tytule przelewu wpisując VI WRM oraz nazwiska uczestników. Zgłoszenia – nazwiska uczestników, markę i rok produkcji motocykla, telefon kontaktowy oraz e- mail należy przesłać na adres: motoyoungtimer@gmail.com

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły