Elon Musk kiedyś prawie zginął na motocyklu, więc Tesla nigdy nie stworzy jednośladów

- Piotr Jędrzejak

Na wtorkowym spotkaniu udziałowców Tesli, szef firmy, ekscentryczny, pomysłowy i całkiem skuteczny Elon Musk powiedział, że Tesla nigdy nie zacznie produkcji motocykli, ponieważ on sam prawie zginął na motocyklu w wieku 17 lat.

W czasie spotkania, ktoś z audiencji skomplementował skórzaną, motocyklową kurtkę Elona, jednocześnie pytając, czy Tesla planuje w przyszłości wejść na rynek motocyklowy. Musk opowiedział wtedy krótką historię, dlaczego odpowiedź na pytanie to kategoryczne nie.

elon musk w motocyklowej kurtce skórzanej„Rzeczywiście jeździłem motocyklami, gdy byłem dzieciakiem” – powiedział Elon Musk. „Miałem motocykle offroadowe przez jakieś osiem lat. Później miałem motocykl drogowy, aż w wieku 17 lat prawie zginąłem pod ciężarówką. A więc nie będziemy robili motocykli.”

Brzmi to trochę jak argument „wujka Janusza”, ale przecież to Elon jest szefem, a do tego jest znany z podejmowania decyzji według własnych widzi-mi-się. Jak chociażby wysłanie samochodu w kosmos, czy budowa i sprzedaż Nie-Miotacza-Ognia.

Mimo wszystko szkoda, że Tesla nie weźmie się za motocykle. Jednoślady wydają się być logicznym zastosowaniem technologii napędu elektrycznego, o czym świadczy stale rosnąca oferta e-motocykli. Nawet taki gigant jak Harley-Davidson planuje za rok wypuścić do sprzedaży motocykl elektryczny.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl