Elon Musk kiedyś prawie zginął na motocyklu, więc Tesla nigdy nie stworzy jednośladów
Piotr Jędrzejak
7 czerwca 2018

Na wtorkowym spotkaniu udziałowców Tesli, szef firmy, ekscentryczny, pomysłowy i całkiem skuteczny Elon Musk powiedział, że Tesla nigdy nie zacznie produkcji motocykli, ponieważ on sam prawie zginął na motocyklu w wieku 17 lat.

W czasie spotkania, ktoś z audiencji skomplementował skórzaną, motocyklową kurtkę Elona, jednocześnie pytając, czy Tesla planuje w przyszłości wejść na rynek motocyklowy. Musk opowiedział wtedy krótką historię, dlaczego odpowiedź na pytanie to kategoryczne nie.

„Rzeczywiście jeździłem motocyklami, gdy byłem dzieciakiem” – powiedział Elon Musk. „Miałem motocykle offroadowe przez jakieś osiem lat. Później miałem motocykl drogowy, aż w wieku 17 lat prawie zginąłem pod ciężarówką. A więc nie będziemy robili motocykli.”

Brzmi to trochę jak argument „wujka Janusza”, ale przecież to Elon jest szefem, a do tego jest znany z podejmowania decyzji według własnych widzi-mi-się. Jak chociażby wysłanie samochodu w kosmos, czy budowa i sprzedaż Nie-Miotacza-Ognia.

Mimo wszystko szkoda, że Tesla nie weźmie się za motocykle. Jednoślady wydają się być logicznym zastosowaniem technologii napędu elektrycznego, o czym świadczy stale rosnąca oferta e-motocykli. Nawet taki gigant jak Harley-Davidson planuje za rok wypuścić do sprzedaży motocykl elektryczny.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły