Danilo Petrucci oficjalnie w Ducati na sezon 2019

- Mick

Petrux przenosi się do fabrycznej ekipy z Bolonii – póki co tylko na rok.

Ducati właśnie potwierdziło, że podpisało kontrakt z Danilo Petruccim, ale tylko na rok – moim zdaniem zapewne z opcją na kolejny uzależnioną od wyników.

To rozsądne wyjście. Petrucci jest szybki. Na tyle, aby pomóc Ducati w walce o punkty dla zespołu, a Doviemu w walce o tytuł, a jednocześnie nie wchodzić swojemu rodakowi w paradę. Słowem: idealny numer dwa, jak Pedrosa w Hondzie przez lata. Danilo jest także bardzo sympatycznym i zabawnym gościem, a to pomoże ekipie wizerunkowo i PR-owo.

Czy jednak jego wyniki na torze będą wystarczająco dobre, aby został w zespole po 2019? Jak myślicie?

Jeśli nie, Ducati będzie miało problem ze ściągnięciem do fabrycznego zespołu na 2020 kogoś z czołówki, bo wszyscy czołowi gracze mają dwuletnie umowy. Z drugiej strony Ducati może w takim układzie dać w 2020 fabryczną maszynę np. Francesco Bagnai, który aktualnie jest liderem generalki Moto2, a na sezony 2019 i 2020 ma już podpisany kontrakt (bezpośrednio z Ducati) na starty w ekipie Alma Pramac Racing w MotoGP.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl