V edycja Bezpiecznej Jazdy z Motorismo już za nami!
MotoRmania
29 lipca 2014

Motocykle, ładne dziewczyny, zapach spalin, opary adrenaliny w powietrzu, a wszystko to w prawie 40-stopniowym upale! Tak w kilku słowach można opisać imprezę już po raz piąty zorganizowaną przez Motorismo.

Informacja prasowa

W niedzielę 27 lipca na Torze Poznań odbyła się Bezpieczna Jazda z Motorismo – z pasji do motocykli, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Prawie 70 motocyklistów wzięło udział w tegorocznej edycji imprezy.

W Motorismo zawsze liczy się bezpieczeństwo. Sprzedawcy doradzają, dobierają odpowiednio odzież, kaski i akcesoria, aby zapewnić kierowcom jednośladów maksymalną ochronę. Do kompletu dodają udział w szkoleniu podnoszącym umiejętność prowadzenia motocykla. Wszystko razem po to, by uzbroić Was, motocyklistów, w najważniejszą rzecz potrzebną na drodze – wyobraźnię. Dzień prób na torze daje do myślenia więcej, niż kilka miesięcy jeżdżenia po mieście, mówili uczestnicy niedzielnej imprezy.

Część I – zaczynamy od teorii

Bezpieczna Jazda z Motorismo to trzy bloki tematyczne: pierwszy, bardzo krótki w którym Krzysiek, przedstawiciel Motorismo omówił najnowocześniejsze rozwiązania stosowane w odzieży i akcesoriach motocyklowych. Zademonstrował między innymi kamizelkę Air Vest, czyli air bag dla motocyklisty – produkt marki Held, zupełną nowość na rynku. Potem Jacek Molik – instruktor, pokazał jak ustawiać motocykl, by zapewnić sobie maksymalny kontakt i czucie motocykla, po to by odpowiednio zareagować w wymagającej sytuacji.

Część II – testy sprawnościowe

Uczestników podzielono na 6 grup, każda ćwiczyła pierwszą pomoc w razie wypadku, praktyczne użycie tylnego hamulca, hamowanie i przyspieszanie, zmianę kierunku jazdy oraz „test łosia”. Początki były trudne, a motocykliści ostrożni, bo wiadomo… respekt przed czujnym okiem instruktora. Dopiero sugestie instruktorów, żeby jeździć tak jak na co dzień, że właśnie na torze jest bezpiecznie i można poznać możliwości swoje i maszyny, sprawiły, że uczestnicy nabrali odwagi, a jako, że każde ćwiczenie powtarzano kilka razy i po każdym powtórzeniu instruktorzy nie szczędzili rad i sugestii, widać było postępy w nauce.

Część III – czas na tor!

Pomimo lejącego się z nieba żaru, wszyscy wytrwali do końca i gotowi stanęli za instruktorami, by przejechać całą nitkę toru. To niewątpliwa atrakcja, dla każdego. Każdy uczestnik miał możliwość wypróbowania swoich nowo nabytych umiejętności jadąc kilka pełnych okrążeń. Emocje były ogromne, chociaż zmęczenie również. Skończyliśmy kilka minut po 18.

Podsumowanie – było wspaniale

Piąta impreza z cyklu Bezpieczna Jazda z Motorismo, w sumie ponad 300 przeszkolonych motocyklistów. Impreza dla wszystkich – początkujących i zaawansowanych, sportowców i turystów, motocyklistek, choć tak jak na drodze, było ich zdecydowanie mniej i motocyklistów, starszych i młodszych. Bezpiecznie, bo na jedynym takim obiekcie w Polsce, pod nieustającą opieką najlepszych instruktorów oraz ekipy medycznej i technicznej.

Dziękujemy Wam, że byliście z nami, zapraszamy do Motorismo!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy. Już wkrótce kolejna odsłona tym razem z relacjami uczestników, ale także konkurs! Do wygrania wejściówka na Speed Day – śledźcie FP Motorismo!

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły