Tychy: ruszył autobus z motocyklową akcją bezpieczeństwa
Piotr Jędrzejak
3 lipca 2018

Tychy, autobus linii 696. To własnie on pokonuje przez miasto najdłuższą trasę, a od teraz będzie też przypominał kierowcom, aby darzyć się na drogach wspólnym szacunkiem.

Organizatorem akcji jest grupa Moto-Fan. Ci śląscy motocykliści wiedzą, że kluczem do zachowania bezpieczeństwa na drodze jest wzajemna tolerancja oraz rozwaga. Ekipa Moto-Fan organizowała już kilka różnych akcji związanych z bezpieczeństwem na drogach. Tym razem motocykliści wybrali autobus 696, który pokonuje przez Tychy najdłuższą drogę, aby zakomunikować o najnowszej inicjatywie: „Jesteśmy razem. Jedziemy razem. Tolerancja”

Pomimo, że na grafice zobrazowany jest motocykl, akcja nie skupia się jedynie na motocyklach:

Jak dla Silesion.pl powiedział Marek z Moto-Fan.pl:
„Widzisz motocykl? Zwolnij i puść go. To apel nie tylko do kierowców samochodów. Akcja jest do wszystkich: motocyklistów, rowerzystów, autobusów, ciężarówek. Tolerujmy się wzajemnie na drodze. Jeśli widzisz autobus – zwolnij i puść go.

Ludźmi kieruje strach przed motocyklami. Chcemy z biegiem miesięcy zrobić coś, co funkcjonuje już w krajach europejskich, czyli wprowadzić brak walki z motocyklem. Tam kierowcy automatycznie uważają, u nas tak nie jest. Nie możemy robić motocyklistom na złość.”

źródło & foto:
silesion.pl

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły