Tragiczny wypadek w Gietrzwałdzie: radiowóz potrącił 4 motocyklistów
Piotr Jędrzejak
21 września 2015

Wypadek miał miejsce w niedzielę, przed godziną 17:00. Jeden motocyklista zginął, dwóch trafiło do szpitala. Policjanci byli trzeźwi.

zdjęcia: Kamil Foryś / gazetaolsztynska.pl

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę 20. września, przed godziną 17. W pobliżu Gietrzwałdu, na drodze krajowej nr 16, oznakowany radiowóz policyjny zderzył się z czterema motocyklami. Pomimo kilkunastominutowej reanimacji, 41-letni motocyklista z Iławy zmarł. Dwóch motocyklistów zostało zabranych do szpitala. Czwarty z nich nie ucierpiał.

Policja jest w trakcie ustalania przebiegu zdarzenia. Wiadomo, że dwaj policjanci z Olsztynka jechali na interwencję. Nie wiadomo, czy radiowóz jechał na sygnale. Na miejscu, przy obecności prokuratora, trzeźwość policjantów została potwierdzona. Zostali jednak zabrani do szpitala na badanie krwi pod względem obecności alkoholu.

Policja nie udziela oficjalnych informacji na temat przyczyn wypadku, trwa śledztwo prokuratorskie.

Według plotek policjanci jechali szybko, nawierzchnia była mokra, na zakręcie podobno stracili panowanie nad pojazdem.

https://youtu.be/DoQDNtxilmg

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły