Tor Kamień Sląski: buduje się nowy obiekt na południu Polski!

- Piotr Jędrzejak

25 kilometrów od Opola rozpoczęła się przebudowa części lotniska na profesjonalny tor wyścigowy!!

Jeżeli interesujecie się motorsportem, być może obiło się Wam o uszy, że w Kamieniu Śląskim nieopodal Opola funkcjonuje tor. Motopark Automaster jest póki co niedużym obiektem szkoleniowym zlokalizowanym na lotnisku, jednak właściciel postanowił poczynić spore inwestycje. Na tyle duże, że informacja na ten temat wirusowo rozeszła się po internecie. Skontaktowaliśmy się z Pawłem Biernatem, managerem d.s. komercjalizacji obiektu.

Tor Kamień Śląski, bo tak nazywał się będzie nowy obiekt, będzie miał ponad 3,7 kilometra długości, 12-15 metrów szerokości oraz 15 zakrętów – 9 prawych i 6 lewych. Nawierzchnia zostanie profesjonalnie przygotowana, a budowa obiektu będzie pozwalała na różne konfiguracje toru. Krótko mówiąc, póki co właściciel zapowiada idealne miejsce do celów treningowych, szkoleniowych, czy track-dayowych. W przyszłości, jeżeli zajdzie taka potrzeba i pojawi się zainteresowanie, obiekt będzie można przystosować do licencji FIA lub FIM. W Polskich realiach, gdzie mamy tylko jeden pełnowymiarowy Tor Poznań, jest to świetna informacja!

Cały pomysł jest profesjonalnym projektem, który konsultowany był ze specjalistami od tego typu obiektów, co sprawia, że jeszcze bardziej nie możemy doczekać się zakończenia budowy. Planowana data oddania Toru Kamień Śląski do użytku to już jesień 2016 roku!

Właściciel sam raczej nie planuje organizowania wydarzeń, a chce udostępniać obiekt podmiotom organizującym szkolenia z doskonalenia techniki jazdy, czy pod różnego rodzaju imprezy sportowe. To co nas najbardziej interesuje, to oczywiście możliwość organizowania track dayów i szkoleń motocyklowych. Paweł Biernat jeszcze nie zdradza cen, ale już zapowiada, że Tor Kamień Śląski przywita motocyklistów z ramionami szeroko otwartymi.

Na koniec rozmowy Pan Paweł zapowiedział również, że pod koniec marca można spodziewać się znacznie więcej konkretnych wiadomości i informacji na temat toru. Oczywiście z publikacją na MotoRmanii! Stay tuned!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl