USA, przekroczenie prędkości i zaskakująco przyjacielski policjant!

- Piotr Jędrzejak

„Jestem póki co w dobrym humorze, proszę zwolnij.”

We Fresno, w Kalifornii jest już na tyle ciepło, że można jeździć w t-shircie. My tego nie polecamy z wiadomych względów, ale tamtejsza temperatura już na to pozwala. No i mamy bohatera na Gixerze. Właśnie odpalił swój motocykl po dłuższej przerwie, ledwo ruszył, wyjechał na pustą, trzypasmową drogę i trochę odkręcił. Sami wiecie, że osiągnięcie 120 km/h na sporcie zajmuje mniej czasu, niż wypowiedzenie „Quarter Pounder with cheese” w McDonaldzie. Oczywiście takie prędkości w mieście niekoniecznie podobają się panom policjantom…

Nasz motocyklista został zatrzymany, a chyba wiecie, jak bardzo policjanci potrafią uprzykrzać życie w Stanach? Ale nie tym razem! (Zobaczcie film – speeding od 0:35, zatrzymanie od 1:00.)

Policjant okazał się zaskakująco przyjacielski, mówiąc na wstępie: „Jestem póki co w dobrym humorze, proszę zwolnij. Wiem, że jest ładny dzień…” Panowie wymienili się uśmiechami, pouczeniem, zbili żółwika i w równie dobrych humorach (a dla motocyklisty pewnie w znacznie lepszym humorze) rozjechali się w swoje strony. Można? Można!

Mieliście takie przypadki w Polsce? My mieliśmy! 🙂

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl