Szkolenia na torach Bydgoszcz i Toruń: bezpieczny motocyklista + jazda torowa
MotoRmania
11 czerwca 2015

Szkolenia na torach kartingowych organizowane przez SzkolenieMotocyklowe.pl to doskonała okazja na pokazanie / przypomnienie podstaw techniki jazdy motocyklem oraz trening jazdy torowej. Najbliższe szkolenia w dniach 26 i 27 czerwca.

informacja prasowa

Zawsze pierwszą część szkolenia poświęcamy na trening różnych sytuacji awaryjnych, zaś druga część to jazda nitką toru pod okiem doświadczonych instruktorów nauki i techniki jazdy. Na wybrane szkolenia zapraszamy również współpracujących z nami zawodników sportów motocyklowych.

Dla kogo takie szkolenie?

Dla każdego! Nie ma znaczenia jakim jeździsz motocyklem i jak długo już jeździsz. Każdego roku warto powtórzyć i poćwiczyć pod okiem instruktorów, w bezpiecznym miejscu, techniki prowadzenia motocyklach ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa jazdy i opanowywania sytuacji awaryjnych na drodze. Wykorzystanie do szkolenia torów kartingowych o długości około 1000 m daje dodatkową możliwość szlifowana jazdy w zakręcie w bardzo bezpiecznych warunkach. Bo dobry styl jazdy daje więcej frajdy!

Program i czas trwania

Szczegółowe informacje znajdują się w systemie zapisów ponieważ staramy się dostosowywać szkolenia również do możliwości obiektu na którym je prowadzimy. Poniżej publikujemy przykładowy program, który jeżeli tylko jest to możliwe modyfikujemy tak aby był jeszcze ciekawszy dla uczestników szkolenia.

Kontrola motocykli

Każde szkolenie rozpoczynamy od kontroli stanu motocykli uczestników. Zawsze, jeżeli wymaga tego sytuacja pomagamy dokonać podstawowych regulacji tak aby uczestnik brał udział na sprawnym i dostosowanym do jego potrzeb motocyklu. Zabieramy na szkolenia podstawowe narzędzia. Współpracujemy z firmą MOTUL więc na każdym szkoleniu mamy ze sobą również zapas płynów eksploatacyjnych i chemii motocyklowej z możliwością zakupienia ich przez uczestników, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Zajęcia teoretyczne:

– podstawowe zasady bezpieczeństwa na torze
– podstawy techniki kierowania motocyklem: przeciwskręt, prawidłowa zmiana biegów (omówienie zmian bez użycia klamki sprzęgła), proces hamowania z ABS i bez ABS, technika i taktyka sprawnego pokonywania zakrętów
– zagrożenia w ruchu drogowym i ich minimalizowanie
– omówienie ćwiczeń praktycznych na torze
-zajęcia w 99% przypadków prowadzi Marcin Kukawka – instruktor techniki jazdy i doświadczony motocyklista

Zajęcia praktyczne:

– rozgrzewka na motocyklu, jazda slalomem, ciasne manewrowanie
-ćwiczenia – trening zachowania w sytuacjach awaryjnych (m.in. hamowanie awaryjne, ominięcie przeszkody)
-podstawy jazdy w zakręcie, świadome użycie przeciwskrętu
– zapoznanie z całą nitką toru
– w II części dnia szkoleniowego – jazda nitką toru w grupach. Wówczas zwracamy uwagę na tor jazdy i pokonywanie zakrętów

Rezerwacja i terminy szkoleń

Dwa najbliższe szkolenia odbywają się w dniach: 26. czerwca na torze Toruń Racing Arena oraz 27. czerwca na torze w Bydgoszczy. Koszt uczestnictwa to 390zł za jedno szkolenie. Wszelkie szczegóły dotyczące rezerwacji, transportu motocykla, płatności, czy wymagań znajdziesz na stronie organizatora poświęconej tym dwóm szkoleniom.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły