Skutery elektryczne Askoll biją rekordy sprzedaży

- MotoRmania

Na przestrzeni trzech ostatnich lat, Askoll potroił sprzedaż swoich skuterów, osiągając w swoim kraju 75% udział w rynku elektrycznych jednośladów, co zapewnia mu czwarte miejsce w całkowitej liczbie nowych rejestracji skuterów do 50 cm3 we Włoszech.

informacja prasowa

Tym samym Askoll wyprzedził takie marki jak Yamaha, SYM czy Peugeot. Oczywiście wynik ten nie byłby możliwy do osiągnięcia bez sprzedaży w sektorze biznesowym. Skutery na prąd w dostawie jedzenia potrafią zdziałać cuda, jeśli chodzi o koszty eksploatacji. Przekonały się o tym takie rozpoznawalne sieci restauracji jak Domino’s Pizza, Sushi Shop, Vapiano czy Burger King – posiadające w swoich flotach w całej Europie blisko tysiąc pojazdów tej marki.

Askoll wykres udzial w rynku ITALY

Trzeba uczciwie przyznać, że skutery elektryczne nie są nowością ostatniego sezonu. Wiele sieci pizzerii i restauracji testowało już w przeszłości elektryczne pojazdy, jednakże skutki tych testów bywały różne. Obniżenie kosztów eksploatacji od początku było zauważalne, jednak dokuczliwe w codziennym użytkowaniu bywały zbyt krótkie zasięgi, słabe przyspieszenie, częste usterki i ogólnie przeciętna (jeśli nie dramatyczna) jakość wykonania.

Tymczasem to właśnie za sukcesem producenta z Włoch stoi niezawodność, znakomita jakość i nowoczesne technologie. Te wszystkie zalety wciąż byłyby jednak niewystarczające, gdyby producent nie wsłuchiwał się w potrzeby swoich przyszłych klientów – ponad 30% produkowanych pojazdów to jednoślady przygotowane pod indywidualne zamówienia.

Askoll_eS3_bialy-min

Pojazdy marki Askoll na polskim rynku dostępne są od tegorocznej premiery na targach motoryzacyjnych w Poznaniu. Wśród oferowanych modeli dla klientów indywidualnych są zarówno skutery na kategorię motorowerową 50cm, jak również na kategorię A1, czyli 125cm. Wszystkie mają 16-calowe koła z dwuskładnikowymi oponami, zapewniają niesamowitą łatwość manewrowania oraz znakomity środek ciężkości.

Skutery pozwalają na jednym ładowaniu przejechać nawet 96 km, a pełne ładowanie (zależnie od wersji)  trwa od 3 do 8 godzin. W skuterach zastosowano pakiety baterii wyposażone w ogniwa litowo-jonowe znanych producentów, które dzięki wygodnej rączce łatwo wyjąć spod siedzenia i zabrać do ładowania. Estetyczna obudowa i łatwo dostępne złącze do ładowania nie psują przy tym satysfakcji wynikającej z ekologicznego stylu życia i bezemisyjnej jazdy.
Askoll_eS1_pomaranczowy-min

Jednoślady występują w żywych, przyciągających uwagę kolorach, ale co bardziej konserwatywni użytkownicy mogą wybrać modny ostatnio tytanowoszary, elegancką czerń lub klasyczną biel. Do skuterów można zamówić małą lub dużą szybę, kufry w dwóch rozmiarach czy termokoc zaprojektowany przez Tucano Urbano.

Ceny skuterów zaczynają się od 11 290 zł za Askoll eS1, poprzez 14 290 zł za dwumiejscowy eS2, skończywszy na topowym modelu eS3 w cenie 16 790 zł.

Askoll_eS2_fioletowy-min

O firmie Askoll:
Koncern Askoll z siedzibą w Dueville we Włoszech, jest liderem w produkcji wysokowydajnych silników elektrycznych dla akwarystyki i sprzętu AGD. Firma założona w 1978, działa na świecie poprzez 11 spółek w 6 krajach i zatrudnia około 2000 pracowników. Posiadając 850 zarejestrowanych patentów przemysłowych, prezes grupy Elio Marioni, zdecydował zainwestować w elektromobilność i nie pomylił się. Od 2015 roku firma jest wiodącym we Włoszech producentem i dystrybutorem pojazdów elektrycznych. Od tego czasu, firma sprzedała w swoim kraju 5000 pojazdów, zajmując coraz wyższe pozycje w statystykach sprzedaży. W ciągu 2 lat producent rozwinął we Włoszech, Francji i Austrii sieć ponad 200 punktów sprzedaży, w tym salony jednomarkowe w Paryżu, Mediolanie i Rzymie. Punktów sprzedaży przybywa na mapie Europy w imponującym tempie.

O firmie Velomotors:
Wyłączny importer oraz dystrybutor skuterów i rowerów marki Askoll w Polsce. Firma Velomotors została powołana w 2017 roku, kiedy to wspólnicy spółki doszli do wniosku, że elektryczne jednoślady wyróżniające się włoskim stylem i wysoką jakością wykonania powinny być dostępne także dla użytkowników w Polsce, a bycie „eko” wcale nie musi wykluczać estetycznego designu.

Więcej informacji:
Velomotors Sp. z o.o. – wyłączny importer i dystrybutor skuterów i rowerów Askoll w Polsce
[email protected]
www.velomotors.pl
www.askollelectric.com
tel. (32) 722 00 10

Askoll_eS3_tytanowo-szary-min

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl