Scrambler Iron Lungs: polski custom walczy w konkursie

- MotoRmania

W przedświąteczny poniedziałek 21 grudnia, kultowy warszawski sklep Veteran był gospodarzem wyjątkowego wydarzenia – premiery customowego Scrambler Ducati którego twórcy ochrzcili mianem „Iron Lungs”. 

informacja prasowa

Motocykl został zbudowany przez Christiana Boosena, właściciela warszawskiego warsztatu 86 Gear oraz Pawła Swanskiego, światowej renomy artysty, projektanta, współwłaściciela marki odzieżowej Turbokolor, znanego z prac m.in. dla Vans, Lakai Shoes, Girl Skateboards, Absolut Vodka, Red Bull, Monster, MTV, VH1 i wielu innych.

Powstały w wyniku tej kolaboracji Scrambler Iron Lungs, będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym konkursie Custom Rumble na najlepiej przerobionego Scramblera Ducati.

Scrambler Iron Lungs w Turbokolor (12)

Geneza tego projektu jest dosyć złożona. Ducati Polska rozpoczęło współpracę z Pawłem Swanskim na długo przed ogłoszeniem konkursu Custom Rumble, a efektem tego miał być customowo pomalowany Scrambler Classic. W między czasie Ducati zakomunikowało konkurs Custom Rumble i pomysł na przerobienie Scramblera w naturalny sposób zaczął ewoluować – w tym właśnie momencie dołączył do zespołu warsztat 86 Gear, który podjął się realizacji pracy konkursowej od strony technicznej.

W motocyklu skrócono i przespawano ramę, miejsce airboxu zajął klasyczny filtr stożkowy, Christian pozbył się plastikowych części i osłon, przebudował mocowanie zegara, zmienił oświetlenie, błotniki, miejsce plastikowych osłon pod siedzeniem, które na specjalne zamówienie wykonał 4 Drive, zajęły ażurowe, metalowe siatki. Zawieszenie zostało zmienione na najwyższej jakości dedykowane zawieszenie Ohlins – tył to kompletny amortyzator ze sprężyną, natomiast z przodu zmianie uległy wypełnienia.

Scrambler Iron Lungs w Turbokolor (13)

Wisienką na torcie, który stworzył Christian Boosen, było klasyczne malowanie Swanskiego oraz mocowanie na deskorolkę, w którym znalazła się deska marki Girl Skateboards, model powstały dla absolutnej ikony tej kultury – Erica Kostona dla którego grafikę zaprojektował nie kto inny, jak właśnie Swanski.

Przez premierę Scramblera Iron Lungs przewinęło się około 300 osób, a impreza przebiegła w wyjątkowo ciepłej i rodzinnej atmosferze. Niekończące się rozmowy, pytania i opowieści o szczegółach projektu mogły toczyć się w nieskończoność, szczególnie w towarzystwie świetnego, nietuzinkowego jedzenia, które na event przygotowali mistrzowie slow food – Pogromcy Meatów oraz dzięki piwom z AleBrowar, jednego z najlepszych rzemieślniczych browarów w naszym kraju.

Scrambler Iron Lungs w Turbokolor (4)

Konkurs Custom Rumble toczy się na Instagramie, na profilu konkursowym @CustomRumble. Polski projekt został oznaczony jako JAB#24, a głosowanie na niego polega na przyznawaniu „lajków” pod zdjęciem. Konkurs trwa do 19. stycznia 2016.

Swanski: facebook.com/Swanski
86 Gear: facebook.com/86gear
Veteran: facebook.com/veteranstore
AleBrowar: facebook.com/AleBrowar
Pogromcy Meatów: facebook.com/Pogromcy-Meatów

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl