Saleta Balkan Tour
MotoRmania
5 sierpnia 2012

Po przejechaniu Stanów Zjednoczonych, Australii i dawnych krajów Związku Radzieckiego Przemek Saleta wraz z grupą przyjaciół rusza dzisiaj na kolejną wyprawę motocyklową.

Trasa Saleta Balkan Tour będzie prowadzić przez Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Albanię, Grecję, Bułgarię oraz Ukrainę. Grupa w składzie Przemek Saleta, Adam Badziak, Łukasz „Juras” Jurkowski i Piotr „Pejser” Surowiec przejedzie 5000 km i spędzi tydzień żeglując po Adriatyku. Tygodniowy pobyt na pełnym morzu pozwoli uczestnikom rejsu nabyć uprawnienia sternika jachtowego. Wyzwanie zostanie podjęte na pokładzie czterdziestostopowego jachtu produkowanego w Polsce- Delphia 40.3.  Pierwszy przystanek nastąpi jednak w Częstochowie przy ekologicznym domu pokazowym firmy Art-House, gdzie ekipa Saleta Balkan Tour spotka się z miłośnikami turystyki motocyklowej. Głównym celem wyprawy są spotkania i wspólne treningi z najwybitniejszymi zawodnikami sportów walki. W Chorwacji będzie to zawodnik K-1- Mirko „Crocop” Filipowić, w Rumuni walczący w MMA- Alexander Lungu,  a na Ukrainie mistrz świata wagi ciężkiej- Vitalij Kliczko. Przemek Saleta i Łukasz „Juras” Jurkowski mają nadzieję na wymianę doświadczeń w zakresie rekrutacji oraz szkolenia młodych pięściarzy, co mogłoby pomóc takim promotorom jak Kuźnia Boksu w wychowaniu przyszłego mistrza olimpijskiego.  Niewątpliwie dużym atutem wyprawy jest jej trasa. Blisko położone Albania, Bośnia i Hercegowina oraz Czarnogóra są krajami nieznanymi dla przeciętnego turysty i często bardzo egzotycznymi. Wyprawa potrwa cztery tygodnie, a jej przebieg będzie można śledzić na www.facebook.com/saletabalkantour.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły