Rowerzysta wjeżdża na czerwonym: potrącenie przez VFR1200

- Piotr Jędrzejak

Film podesłał nam Maciej, pisząc: „Możecie opublikować ku przestrodze dla innych motocyklistów…”. Mimo, że wina rowerzysty jest oczywista, to Maciej ma rację – każdy kierujący powinien mieć oczy dookoła głowy.

Motocyklista na VFR1200F skręca w lewo. Ma do tego oddzielny pas i oddzielny sygnalizator, a więc gdy zapala się zielone, jego kierunek jest wolny. Teoretycznie nic mu nie zagraża. A jednak, ścieżką rowerową nadjeżdża ze stosunkowo sporą prędkością rowerzysta. Ma prawo przejechać przez skrzyżowanie nie schodząc z roweru, ale nie ma zamiaru zatrzymywać się na swoim czerwonym…

Zwróćcie uwagę na reakcję motocyklisty. Mimo, że jego VFR leży na asfalcie, najpierw interesuje się poszkodowanym. Obeszło się też bez wyzwisk i przekleństw. Brawo! Zauważcie też zdrapane czoło rowerzysty – mamy nadzieję, że obeszło się bez wstrząśnienia mózgu. A wystarczyło jechać w kasku.

Ta sytuacja rodzi dość istotne pytanie: czy OC dla rowerzystów powinno być obowiązkowe?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl