Rekordowe palenie gumy w szczytnym celu – 26 czerwca w Zabrzu
MotoRmania
13 czerwca 2016

10 sekund pomocnego dymu! Motocykliści na imprezie MotoStrefa będą bili rekord Guinnessa, jednocześnie pomagając uczniom – dołączysz?

informacja prasowa

Jeśli jadąc 100 km/h kichniesz, przejedziesz ponad 30 metrów z zamkniętymi oczami. Usypiając na 10 sekund, przejedziesz ponad 300 metrów. W tym samym najsprawniejsi biegacze pokonują 100 metrów, a światło przebywa… aż 3 miliony kilometrów! A w Zabrzu zaledwie w ciągu 10 sekund… motocykliści pomogą uczniom!

Dokładnie tyle potrwa bowiem trzecia na świecie (i pierwsza w Europie!) próba bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym paleniu gumy przez motocyklistów zgromadzonych na imprezie MotoStrefa! To będzie nie lada wyzwanie, które przeprowadzimy na parkingu Centrum Handlowego M1 w Zabrzu już 26 czerwca 2016 roku w godzinach 10-20. Sama próba rekordu nastąpi o godz. 15.30.

Wszystko dla obecnych, a zwłaszcza przyszłych uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu. Bowiem już we wrześniu jedna z najlepszych placówek motoryzacyjnych tego rodzaju na Śląsku otwiera nowy kierunek: mechanik motocyklowy. Niestety przyszli adepci tej szkoły nie będą mogli uczyć się fachu przy użyciu współczesnych narzędzi i stanowisk do naprawy jednośladów. Dlatego chcemy przyjść im w sukurs i zakupić niezbędne dla nich utensylia. A dokonać możemy tego z pieniędzy uzyskanych w trakcie zbiórki przeprowadzonej w trakcie MotoStrefy.

A co prócz rekordu? Stanowiska wielu firm z branży motocyklowej, nad wyraz porywające pokazy i prezentacje, konkursy pełne emocji i oczywiście… dziesiątki ludzi, z którymi będzie można porozmawiać.

Wszelkie aktualności na temat MotoStrefy można znaleźć na stronie internetowej imprezy, a także na Facebooku. Załoga MotoStrefy zaprasza!

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły