Motocykliści LRP Poland na mecie wyścigu MŚ w Portugalii

- Piotr Jędrzejak

Zawodnicy polskiej ekipy LRP Poland ukończyli w sobotę dwunastogodzinny wyścig na torze Portimao w Portugalii, podczas drugiej rundy mistrzostw świata FIM World Endurance pokazując wyjątkową determinację i zbierając kolejne cenne doświadczenia.

informacja prasowa

To był prawdziwy sprawdzian charakteru dla całego zespołu. Po tym, jak w czwartek kontuzji barku nabawił się były mistrz świata, Francuz Gwen Giabbani, polska ekipa w ostatniej chwili ściągnęła do Portugalii zastępstwo w osobie Pawła Szkopka, który rzutem na taśmę wyjechał w piątek na trudny tor Portimao i choć zdążył pokonać tylko trzy kółka, zdołał zakwalifikować się do wyścigu.

LRP Poland Endurance 12hPortimao (1)

W sobotę, podczas liczącej 12 godzin rywalizacji, za sterami zespołowego BMW S1000RR zmieniała się trójka Polaków; Szkopek, Paweł Górka oraz Marcin Walkowiak, który w barwach LRP Poland prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski klasy Superstock 1000.

Polacy nie mieli łatwego zadania, ale po starcie z 28. pozycji przebili się na świetne, 14. miejsce. Niestety, po wywrotce Szkopka na początku ostatniej godziny mechanicy musieli naprawić motocykl, co kosztowało ekipę sporo czasu i spadek na 20. lokatę. Zespół pokazał jednak wielką determinację i ekspresowo uporał z poważnymi uszkodzeniami, dzięki czemu zawodnicy mogli wrócić na tor i dojechać do mety.

LRP Poland Endurance 12hPortimao (3)

„Jestem dumny z całego zespołu, który pokazał w Portugalii ogromne zaangażowanie i determinacjępodkreśla szef ekipy, Bartłomiej Lewandowski.Prawie cały wyścig przebiegał dla nas niemal idealnie. Mieliśmy dobre tempo i szansę na trzynaste miejsce, które oznaczało wymarzone punkty. Uzyskaliśmy także jeden z najlepszych czasów pit-stopu całego wyścigu. Tempo czołówki było bardzo wysokie, ale radziliśmy sobie bardzo dobrze, choć w końcu w tym roku dopiero debiutujemy w mistrzostwach świata. Nasze BMW także spisało się na medal. Niestety, po wywrotce Pawła na początku ostatniej godziny musieliśmy odbudować motocykl, przez co wypadliśmy ze strefy punktowej, ale mechanicy uwijali się jak w ukropie i dzięki ich świetnej pracy mogliśmy wrócić na tor i dojechać do mety. Ogromnie dziękuję nie tylko całemu zespołowi, ale także polskim kibicom, którzy zgotowali nam w Portugalii niesamowity doping. Jeśli takie samo wsparcie otrzymają we Francji nasi piłkarze, Euro 2016 będzie nasze!”

Zobaczcie też oficjalny film z najlepszymi ujęciami z 12 Horas de Portimão:

Ostatecznie, podczas liczących 12 godzin zmagań w Portugalii, Polacy pokonali aż 330 okrążeń, czyli 1515 kilometrów, zajmując dziesiąte miejsce w swojej klasie. Po niesamowitej walce, losy zwycięstwa w Portimao rozstrzygnęły się na mecie o zaledwie osiem setnych sekundy. Trzecia runda, 8-godzinny wyścig na torze Suzuka, odbędzie się w ostatni weekend lipca w Japonii. Już w najbliższy weekend motocykliści LRP Poland wystartują z kolei w trzeciej rundzie międzynarodowych mistrzostw Alpe Adria, która odbędzie się na torze w chorwackiej Rijece.

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl , profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl