Produkcja motocykli Indian w fabryce w Opolu ruszy niebawem

- Piotr Jędrzejak

W polskiej fabryce produkowane będą mniejsze motocykle, a silniki dostarczone zostaną w gotowej formie z USA. Prace ruszą w pierwszej połowie 2019 roku.

Wojna celna pomiędzy USA oraz Unią Europejską nie niosła za sobą zbyt wielu pozytywnych skutków, jednak można znaleźć pewien plus. W związku z poniesieniem cła, co musiałoby skutkować finalnie podniesieniem cen produktów dla klienta, firma Indian Motorcycles zdecydowała o przeniesieniu części swojej produkcji do Europy. Właścicielem Indiana jest Grupa Polaris, która posiada już swoją fabrykę w Opolu, gdzie produkowane są quady i pojazdy RZR. Nie było więc lepszego wyjścia, niż rozpoczęcie produkcji Indianów w Opolu.

Produkcja w Polsce obejmie mniejsze modele z oferty Indiana, a silniki dostarczane będą w gotowej formie, już po złożeniu w centralnej fabryce w Spirit Lake w stanie Iowa. Dla klientów w Europie, ale również w Polsce, oznacza to zmniejszenie ryzyka zmian cenowych związanych z polityką, ale także krótszy czas oczekiwania na motocykl.

Produkcja w Polsce ma ruszyć w pierwszej połowie 2019 roku. Jak można znaleźć w internecie, opolska fabryka Polaris poszukuje pracowników, przede wszystkim technicznych.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl