Produkcja motocykli Indian w fabryce w Opolu ruszy niebawem
Piotr Jędrzejak
16 stycznia 2019

W polskiej fabryce produkowane będą mniejsze motocykle, a silniki dostarczone zostaną w gotowej formie z USA. Prace ruszą w pierwszej połowie 2019 roku.

Wojna celna pomiędzy USA oraz Unią Europejską nie niosła za sobą zbyt wielu pozytywnych skutków, jednak można znaleźć pewien plus. W związku z poniesieniem cła, co musiałoby skutkować finalnie podniesieniem cen produktów dla klienta, firma Indian Motorcycles zdecydowała o przeniesieniu części swojej produkcji do Europy. Właścicielem Indiana jest Grupa Polaris, która posiada już swoją fabrykę w Opolu, gdzie produkowane są quady i pojazdy RZR. Nie było więc lepszego wyjścia, niż rozpoczęcie produkcji Indianów w Opolu.

Produkcja w Polsce obejmie mniejsze modele z oferty Indiana, a silniki dostarczane będą w gotowej formie, już po złożeniu w centralnej fabryce w Spirit Lake w stanie Iowa. Dla klientów w Europie, ale również w Polsce, oznacza to zmniejszenie ryzyka zmian cenowych związanych z polityką, ale także krótszy czas oczekiwania na motocykl.

Produkcja w Polsce ma ruszyć w pierwszej połowie 2019 roku. Jak można znaleźć w internecie, opolska fabryka Polaris poszukuje pracowników, przede wszystkim technicznych.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły