Polskie Tory Wyścigowe: historia Lublina i Poznania
MotoRmania
28 kwietnia 2015

Grupa pasjonatów polskiego motorsportu udała się z kamerą na Tor Lublin i na Tor Poznań. Powstały bardzo dobre filmy…

Jak czytamy na ich fanpage’u, Polskie Tory Wyścigowe to „grupa pasjonatów Polskiego Motorsportu i szeroko pojętej Motoryzacji. Chcemy aby w Polsce powstawały tory wyścigowe. Niestety w naszym kraju miejsc do bezpiecznego rozwijania swoich umiejętności za kierownicą nie przybywa, a te istniejące znikają wywołując sprzeciw tysięcy fanów sportów motorowych. Dla Was odwiedzimy polskie tory. Opowiemy o historii i przyszłości tych istniejących. Zadamy pytania tym, którzy są odpowiedzialni za znikanie z mapy kolejnych obiektów. Wykażemy jak wpływa na bezpieczeństwo zwiększenie liczby torów-instytucji szkoleniowych. Odwiedzimy Polskie miasta w których pasjonaci motoryzacji i ekstremalnej jazdy z braku takich obiektów wyjeżdżają na ulice. Będziemy walczyć o nowe obiekty przeznaczone do sportów motorowych i doskonalenia umiejętności prowadzenia pojazdów w naszym kraju. Łączy nas jedna pasja. Niech połączy nas wspólny cel. WIĘCEJ TORÓW!”

Do tej pory ci pasjonaci odwiedzili kilka obiektów. Przybliżyli historię i powody likwidacji Toru Lublin, przy okazji rozmawiając z kluczowymi osobami zaangażowanymi w tę sprawę. Odwiedzili też Tor Poznań, przypominając, że powstał jako obiekt testowy Tarpana (wiedzieliście o tym?!). Ale to nie wszystko…

Mimo, że motocykle to tylko nieduży procent pierwszych dwóch odcinków o Lublinie i Poznaniu, to gorąco polecamy je obejrzeć. W końcu z tych obiektów korzystamy wszyscy, prawda?

Tor Lublin:

Tor Poznań:

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły