Polskie Tory Wyścigowe: historia Lublina i Poznania

- MotoRmania

Grupa pasjonatów polskiego motorsportu udała się z kamerą na Tor Lublin i na Tor Poznań. Powstały bardzo dobre filmy…

Jak czytamy na ich fanpage’u, Polskie Tory Wyścigowe to „grupa pasjonatów Polskiego Motorsportu i szeroko pojętej Motoryzacji. Chcemy aby w Polsce powstawały tory wyścigowe. Niestety w naszym kraju miejsc do bezpiecznego rozwijania swoich umiejętności za kierownicą nie przybywa, a te istniejące znikają wywołując sprzeciw tysięcy fanów sportów motorowych. Dla Was odwiedzimy polskie tory. Opowiemy o historii i przyszłości tych istniejących. Zadamy pytania tym, którzy są odpowiedzialni za znikanie z mapy kolejnych obiektów. Wykażemy jak wpływa na bezpieczeństwo zwiększenie liczby torów-instytucji szkoleniowych. Odwiedzimy Polskie miasta w których pasjonaci motoryzacji i ekstremalnej jazdy z braku takich obiektów wyjeżdżają na ulice. Będziemy walczyć o nowe obiekty przeznaczone do sportów motorowych i doskonalenia umiejętności prowadzenia pojazdów w naszym kraju. Łączy nas jedna pasja. Niech połączy nas wspólny cel. WIĘCEJ TORÓW!”

Do tej pory ci pasjonaci odwiedzili kilka obiektów. Przybliżyli historię i powody likwidacji Toru Lublin, przy okazji rozmawiając z kluczowymi osobami zaangażowanymi w tę sprawę. Odwiedzili też Tor Poznań, przypominając, że powstał jako obiekt testowy Tarpana (wiedzieliście o tym?!). Ale to nie wszystko…

Mimo, że motocykle to tylko nieduży procent pierwszych dwóch odcinków o Lublinie i Poznaniu, to gorąco polecamy je obejrzeć. W końcu z tych obiektów korzystamy wszyscy, prawda?

Tor Lublin:

Tor Poznań:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl