Polska na światowej scenie customów: Game Over Cycles znowu wygrywa!

- MotoRmania

Podczas zakończonego w miniony weekend największego w Europe zlotu motocyklowego – European Bike Week, polska firma Game Over Cycles w dwóch konkursach przeprowadzonych podczas imprezy zdobyła trzy nagrody.

informacja prasowa

W konkursie „Custom Bike Show”, zorganizowanym na EBW przez markę Harley-Davidson, zbudowany przez GOC dla Hard Rock Cafe Kraków customowy Cafe Racer (Harley-Davidson Sporster 883) zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Sportster” oraz prestiżową nagrodę publiczności – People’s Choice Award.

Harley dla Hard Rock Kraków od Game Over Cycles (2)

Tylny wahacz imitujący gryf od gitary

Maszyna została również wyróżniona w konkursie zorganizowanym przez firmę Custom Chrome Europe – jednego z największych w Europie dostawców części do motocykli marki Harley-Davidson. W Custom Chrome Europe Faaker See Championship motocykl z Polski zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Modyfikowany Harley”.

Harley dla Hard Rock Kraków od Game Over Cycles (3)

Filtr powietrza w kształcie mikrofonu

Customowy Cafe Racer dla Hard Rock Cafe Kraków to maszyna łącząca świat motoryzacji ze światem muzyki. Koncept ten objawia się obecnością w konstrukcji elementów wyglądających jak instrumenty lub sprzęt muzyczny, a zarazem będących w pełni funkcjonalnymi częściami motocykla. „Muzycznymi” elementami konstrukcji są m.in.:

  • tylny wahacz imitujący gryf od gitary
  • pełne koła, na których wytoczone są ścieżki, jak na płytach winylowych
  • siedzenie skórzane, na którym jest wytłoczony zapis nutowy refrenu piosenki „Highway to hell” zespołu AC/DC
  • filtr powietrza w kształcie mikrofonu
  • osłona cewek w kształcie gitary zawierająca mechanizmem ssania, w którym wajcha tremolo jest mechanizmem do zaciągania ssania w gaźniku
  • skrzynka na akumulator w kształcie wzmacniacza
  • układ wydechowy z regulacją dźwięku
  • dźwignia zmiany biegów imitująca wyglądem ramię gramofonu

Konkursy na European Bike Week były pierwszy publicznym pokazem motocykla, a oficjalna premiera maszyny jest zaplanowana na 21. października w Hard Rock Cafe w Krakowie.

Harley dla Hard Rock Kraków od Game Over Cycles (4)

Skrzynka na akumulator wyglądająca jak gitarowy wzmacniacz

Harley dla Hard Rock Kraków od Game Over Cycles (5)

Szef GOC Stanisław Myszkowski odbiera nagrody w konkursie Harley-Davidson Custom Bike Show z rąk Billa Davidsona, wnuka założyciela firmy

Harley dla Hard Rock Kraków od Game Over Cycles (6)

Szef GOC Stanisław Myszkowski (w środku z pucharem) po odebraniu nagród w konkursie Custom Chrome Europe Faaker See Championship od Andreasa Scholza – Dyrektora Zarządzającego Custom Chrome Europe (po lewej) oraz Paula Teutula Seniora, szefa Orange County Choppers (po prawej)

European Bike Week to największy festiwal motocyklowy w Europie i jeden z największych na świecie. Impreza jest organizowana od 1998 roku w austriackiej miejscowości Faaker-See i według danych organizatorów w 2015 roku wzięła w nim udział rekordowa liczba 125 000 osób oraz 85 000 motocykli z całego świata. Jej patronem jest najsłynniejsza firma motocyklowa świata – Harley Davidson.

Działająca w podkarpackiej miejscowości Lisie Jamy firma Game Over Cycles po raz czwarty wzięła udział w European Bike Week i po raz czwarty zdobyła nagrodę publiczności. Pełny wykaz nagród zdobytych przez polską firmę na imprezie prezentujemy poniżej:

2012: Chopper GOC – Nagroda publiczności „People’s Choice Award” (Harley-Davidson Custom Bike Show)

2013: Behemoth Bike – Nagroda publiczności „People’s Choice Award” oraz drugie miejsce w kategorii „Radical” (Harley-Davidson Custom Bike Show)

2015: The Recidivist – Nagroda publiczności „People’s Choice Award” oraz pierwsze miejsce w kategorii „Custom” (Harley-Davidson Custom Bike Show)

2016: Hard Rock Cafe Bike – Nagroda publiczności „People’s Choice Award” i pierwsze miejsce w kategorii „Sportster” (Harley-Davidson Custom Bike Show) oraz pierwsze miejsce w kategorii „Modyfikowany Harley” (Custom Chrome Europe Faaker See Championship).

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl