Polska na światowej scenie customów: Game Over Cycles znowu wygrywa!
MotoRmania
12 września 2016

Podczas zakończonego w miniony weekend największego w Europe zlotu motocyklowego – European Bike Week, polska firma Game Over Cycles w dwóch konkursach przeprowadzonych podczas imprezy zdobyła trzy nagrody.

informacja prasowa

W konkursie „Custom Bike Show”, zorganizowanym na EBW przez markę Harley-Davidson, zbudowany przez GOC dla Hard Rock Cafe Kraków customowy Cafe Racer (Harley-Davidson Sporster 883) zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Sportster” oraz prestiżową nagrodę publiczności – People’s Choice Award.

Tylny wahacz imitujący gryf od gitary

Maszyna została również wyróżniona w konkursie zorganizowanym przez firmę Custom Chrome Europe – jednego z największych w Europie dostawców części do motocykli marki Harley-Davidson. W Custom Chrome Europe Faaker See Championship motocykl z Polski zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Modyfikowany Harley”.

Filtr powietrza w kształcie mikrofonu

Customowy Cafe Racer dla Hard Rock Cafe Kraków to maszyna łącząca świat motoryzacji ze światem muzyki. Koncept ten objawia się obecnością w konstrukcji elementów wyglądających jak instrumenty lub sprzęt muzyczny, a zarazem będących w pełni funkcjonalnymi częściami motocykla. „Muzycznymi” elementami konstrukcji są m.in.:

  • tylny wahacz imitujący gryf od gitary
  • pełne koła, na których wytoczone są ścieżki, jak na płytach winylowych
  • siedzenie skórzane, na którym jest wytłoczony zapis nutowy refrenu piosenki „Highway to hell” zespołu AC/DC
  • filtr powietrza w kształcie mikrofonu
  • osłona cewek w kształcie gitary zawierająca mechanizmem ssania, w którym wajcha tremolo jest mechanizmem do zaciągania ssania w gaźniku
  • skrzynka na akumulator w kształcie wzmacniacza
  • układ wydechowy z regulacją dźwięku
  • dźwignia zmiany biegów imitująca wyglądem ramię gramofonu

Konkursy na European Bike Week były pierwszy publicznym pokazem motocykla, a oficjalna premiera maszyny jest zaplanowana na 21. października w Hard Rock Cafe w Krakowie.

Skrzynka na akumulator wyglądająca jak gitarowy wzmacniacz
Szef GOC Stanisław Myszkowski odbiera nagrody w konkursie Harley-Davidson Custom Bike Show z rąk Billa Davidsona, wnuka założyciela firmy
Szef GOC Stanisław Myszkowski (w środku z pucharem) po odebraniu nagród w konkursie Custom Chrome Europe Faaker See Championship od Andreasa Scholza – Dyrektora Zarządzającego Custom Chrome Europe (po lewej) oraz Paula Teutula Seniora, szefa Orange County Choppers (po prawej)

European Bike Week to największy festiwal motocyklowy w Europie i jeden z największych na świecie. Impreza jest organizowana od 1998 roku w austriackiej miejscowości Faaker-See i według danych organizatorów w 2015 roku wzięła w nim udział rekordowa liczba 125 000 osób oraz 85 000 motocykli z całego świata. Jej patronem jest najsłynniejsza firma motocyklowa świata – Harley Davidson.

Działająca w podkarpackiej miejscowości Lisie Jamy firma Game Over Cycles po raz czwarty wzięła udział w European Bike Week i po raz czwarty zdobyła nagrodę publiczności. Pełny wykaz nagród zdobytych przez polską firmę na imprezie prezentujemy poniżej:

2012: Chopper GOC – Nagroda publiczności „People’s Choice Award” (Harley-Davidson Custom Bike Show)

2013: Behemoth Bike – Nagroda publiczności „People’s Choice Award” oraz drugie miejsce w kategorii „Radical” (Harley-Davidson Custom Bike Show)

2015: The Recidivist – Nagroda publiczności „People’s Choice Award” oraz pierwsze miejsce w kategorii „Custom” (Harley-Davidson Custom Bike Show)

2016: Hard Rock Cafe Bike – Nagroda publiczności „People’s Choice Award” i pierwsze miejsce w kategorii „Sportster” (Harley-Davidson Custom Bike Show) oraz pierwsze miejsce w kategorii „Modyfikowany Harley” (Custom Chrome Europe Faaker See Championship).

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły