Policjant na motocyklu wjeżdża na krawężnik (ledwo)
Piotr Jędrzejak
25 lipca 2019

Po kilku próbach, policjant wjeżdża motocyklem na krawężnik. Sytuacja jednak nie jest tak oczywista i śmieszna, jak na początku może się wydawać.

Na facebookowym fanpage’u „Emil TV – na tropie absurdów” pojawił się krótki film, na którym policjant na motocyklu próbuje podjechać pod krawężnik. Próbuje, jest mu niezwykle ciężko, motocykl się obsuwa, ale w końcu odnosi sukces w tej nierównej walce z niewzruszonym, kamiennym przeciwnikiem.

Sytuacja nagrana została w Rzeszowie, 15 lipca, około 12:30. Emil komentuje:
„Technika i precyzja, wzorowana na grupach SPEED, gdzie umiejętności automatycznie PRZYBYWAJĄ po podpisaniu się na listach o odbytych szkoleniach i kursach :/”

Rzeczywiście jest trochę prawdy w zgryźliwym komentarzu Emila – tym bardziej, że raport NIK ujawnił niezbyt przychylne fakty na temat szkoleń policjantów.

Sprawdźcie jednak drugą stronę medalu. Załadowane dodatkowym wyposażeniem, policyjne CBF1000 ważą naprawdę sporo, a parkingowe manewry ciężkim motocyklem nie są łatwe. Tym bardziej, że barierka po drugiej stronie chodnika nie jest daleko – uderzenie w barierę byłby znacznie gorsze, niż delikatne próby pokonania krawężnika. Nie znamy tego konkretnego policjanta, ale mieliśmy przyjemność poznać kilku motocyklowych funkcjonariuszy – to najczęściej równi goście, którzy na co dzień jeżdżą własnymi motocyklami i co nie co o nich wiedzą.

Pozytywnie zaskoczyło nas, że w komentarzach pod filmem sporo motocyklistów broni policjanta. Jeżeli kiedykolwiek musieliście podjechać pod krawężnik ciężkim motocyklem, pewnie sami wiecie jak to jest…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły