IV runda GymkhanaGP już w ten weekend w Łodzi! 

- MotoRmania

Dopiero co rywalizowano w Bielsku-Białej i kurz pod Dębowcem dobrze jeszcze nie opadł, a już w najbliższą sobotę, 27 lipca, na terenie Ogrodów Geyera w Łodzi odbędzie się kolejna, IV runda tegorocznej edycji cyklu GymkhanaGP.

informacja prasowa

Pod nieobecność w Bielsku obrońcy tytułu i głównego przedsezonowego faworyta do końcowych laurów – Krzysztofa „Dzikiego” Dzikowskiego, reszta czołowej stawki pokazała się z bardzo dobrej strony, spychając zresztą Dzikiego na 4 miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu. Mamy nadzieję, że forma przez tydzień nie uleciała, muskuły wciąż naprężone, a powrót Krzyśka do rywalizacji tylko wzmocni emocje i temperaturę sobotnich wydarzeń.

Na kogo więc zwrócić należy uwagę podczas zmagań? Na pewno na obecnego lidera cyklu Aleksieja „Aliveda” Pavlowa z Krakowa oraz na zwycięzcę z Bielska, Ondreja „Kroupiča” Kroupę. Nie odpuści też dwukrotnie drugi (w GP8 i w konkursie głównym) w Bielsku, jak i w generalce Łukasz Malarz. Gospodarze będą pewnie mocniej ściskać kciuki za wciąż goniącego podium Piotra „Ravendera” Ślęzaka. Niespodziankę zaś gotowi są sprawić,  będąca chyba w życiowej formie Marta „Tuśka” Maczan-Malarz oraz idący szeroką ławą reprezentanci Poznania na czele z Bartoszem „Białym” Szymczakiem oraz powracającym po kontuzji barku sensacyjnym zwycięzcą konkursu GP8 w Bielsku-Białej, Norbertem „Soczkiem’’ Targoszem (który za swój występ na Podbeskidziu ukoronował awansem do kategorii Pro).

Klasę niżej, czyli  kategorii Pretendent, na pewno faworyta można upatrywać w osobie wielokrotnego bywalca podium Piotra „Pyxisa” Szkuta, coraz lepiej jeżdżącego, walczącego o powrót do Pro Łukasza „Qqnii” Skindera oraz rozkręcającego się tegorocznego debiutanta – Piotra „Łysego” Raczkowskiego. A może będziemy świadkami jakiegoś zaskoczenia?

platat gymkhana gp łódź 2019

Startować może każdy: wystarczy mieć sprawny, zarejestrowany i ubezpieczony motocykl oraz uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Wstęp dla kibiców bezpłatny, startowe kilkadziesiąt złotych. Każdy, nawet debiutant, może powalczyć o cenne nagrody rzeczowe, bo zawodnicy klasyfikowani są w tym roku w trzech kategoriach: amator, pretendent i PRO. W każdym roku zdarza się że debiutant staje na podium, czasem na jego najwyższym stopniu!

Wjazd dla zawodników przywożących motocykle na przyczepach od ul. Wólczańskiej, okolice numeru 244, oraz samymi motocyklami od ul. Piotrkowskiej 293/305.

Rejestracja odbywa się on-line na stronie gymkhana-gp.pl oraz będzie czynna  w punkcie rejestracyjnym w dniu zawodów od godz. 9:00. Na stronie wydarzenia na Facebooku znajdziecie regulamin, harmonogram i wszystkie aktualności.

Patronem medialnym cyklu jest MotoRmania.

Organizatorzy – Stowarzyszenie Łódzkich Motocyklistów dziękują sponsorom: Auto Partner, Inter Motors, Korando, Liberty Motors, Metro, MotoPublica, Motorwings, Tim Motocenter, Tor Łódź oraz MotoRmanii za patronat medialny nad imprezą.

Szczególne podziękowania dla wolontariuszy, bez których bezinteresownej pracy tych zawodów by nie było. 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl