Pojedynek: Honda NSX vs Fireblade SP na 1/4 mili
Piotr Jędrzejak
8 stycznia 2018

Pojedynki pomiędzy samochodami i motocyklami są tak stare, jak same samochody i motocykle…

Dlatego też, jak tylko widzimy kolejny pojedynek tego typu, z jednej strony mamy zupełnie dość… Ale z drugiej strony i tak jesteśmy ciekawi wyniku, więc sprawdzamy. Zresztą Wy również, jeżeli to czytacie.

Pojedynek zorganizowała redakcja CarWow. W szranki staje nowy Fireblade SP o mocy 191,8 KM oraz o masie 195 kg. Jak sami pamiętacie, Blejd nie jest najmocniejszy w stawce superbików, ale z drugiej strony, Honda NSX również nie jest najpotężniejszym supersamochodem. Posiada dwa silniki elektryczne oraz spalinowe V6 twin turbo o łącznej mocy 581 KM, z napędem na 4 koła, ale waży aż 1800 kg. Kto wygra?

Sam prowadzący zauważa, że kierowca motocykla nie jest najlepszy. No rzeczywiście, to widać. Ale nawet pomimo faktu, że motocykl zaliczył słaby start, to solidnie nadrabiał i po 400 metrach strata do samochodu wyniosła zaledwie 0,4 sekundy. Można śmiało zgadywać, że przy dobrym starcie, Fireblade wygrałby. Co zresztą skutecznie uczynił przy starcie lotnym z 80 km/h…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły