Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
MotoRmania
6 listopada 2017

Jest to pierwszy przypadek, kiedy prezesem spółki europejskiej Suzuki zostaje ktoś spoza struktur japońskich.

Suzuki Motor Corporation ogłosiła zmiany w zarządach spółek z kapitałem SMC, w tym Suzuki Motor Poland Sp. z o.o. wchodzące w życie z dniem 1 listopada 2017.

Pan Piotr Dulnik pełniący dotychczas funkcję Dyrektora Generalnego Sprzedaży i Marketingu Suzuki Motor Poland Sp. z o.o. objął stanowisko Prezesa Zarządu spółki w Polsce.

Dotychczasowy Prezes, Pan Tomoyuki Shimazaki pełniący funkcję Prezesa Suzuki Motor Poland Sp. z o.o. obejmuje stanowisko Prezesa Zarządu Suzuki France S.A.S..

Zmiany w zarządzie polskiej spółki są wyrazem uznania dla pozytywnych wyników marki Suzuki na rynku, które są konsekwencją efektywnego zarządzania sprzedażą w Polsce. Jest to pierwszy przypadek ustanowienia top managementu w spółce europejskiej Suzuki spoza japońskich struktur kadrowych SMC. Nowy zarząd będzie miał na celu zapewnienie stabilnego rozwoju marki Suzuki w Polsce w ramach strategii „Suzuki Next 100”, czyli umocnienia pozycji japońskiej marki na 100-lecie istnienia firmy, które przypada w 2020 roku.

Pan Piotr Dulnik, od wielu lat związany z branżą automotive, pracuje w Suzuki Motor Poland od 2007 roku. W swojej karierze pełnił funkcje menadżerskie – Dyrektora Sprzedaży oraz Dyrektora Generalnego Sprzedaży i Marketingu.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły