WMPP Classic – zima to przygotowania do nowego rozpoczęcia

- MotoRmania

W Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski Classic sezon zakończył się pod koniec września. Chwile kiedy możemy liczyć na ładną pogodę będą teraz rzadkością. A nawet jeśli się pojawią to dla większości z nas (poza nielicznymi wyjątkami) wyjazd na tor to wyprawa przez pół Polski. Jak wiecie pogoda zmienną jest i szanse na powodzenie nawet przy błyskawicznym podjęciu decyzji o wyjeździe są jak wygrana w rosyjskiej ruletce.

informacja prasowa

Po ostatnich zawodach w Pszczółkach zawodnicy Pucharu, którzy w znamienitej większości są aktywnymi działaczami na rzecz propagowania wyścigów klasyków mają pełne ręce roboty. Widząc że promocja sportów motocyklowych w Polsce nie istnieje. Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Tak by w kolejnych sezonach klasyki zdominowały tory wyścigowe w Polsce. By każdy kto ma tylko ochotę spróbować mógł to zrobić. W reszcie tak by właściciele, zarządcy obiektów czy organizatorzy imprez czekali na WMPPClassic widząc w tym szansę, że jeżeli pojawimy się na ich obiekcie da im to możliwość zarobku pieniędzy. Poniżej kilka informacji gdzie można nas było spotkać do tej pory.

WMPP Classic (2)

W piątek 15 września, czyli jeszcze przed ostatnią rundą pucharu zawodnicy Paweł Parka i Marcin Magdzik wpadli na imprezę o nazwie Time Attack która odbywała się na Autodromie Słomczyn w okolicy Warszawy. Wyścigi klasyków nie są prawie znane wśród warszawskich motocyklistów. Możecie sobie wyobrazić zdziwienie na twarzach właścicieli współczesnych motocykli kiedy wyścigowe staruszki były zrzucane z przyczep? Wyglądało na to że dla większości zebranych byliśmy ciekawym dodatkiem do imprezy. Nie spodziewali się że będą dzielić tor z takimi babciami. Tym bardziej nie spodziewali się że te staruszki pokarzą pazur i zaczną siać terror na torze… Zamierzony efekt osiągnięty w 100% po treningach w depo odbyło się kilka rozmów z potencjalnymi zawodnikami pucharu na sezon 2018 ilu z nich zobaczymy na torze czas pokarze.

Już następnego dnia Marcin i Paweł stworzyli stoisko WMPPClassic na terenie warszawskiego Mototargu. Doskonale usytuowane stoisko przyciągało widokiem klasycznych wyścigówek wielu fanów. Bardzo dużo osób pytało o cenę motocykli z chęcią zakupu. Szok wywoływała informacja że motocykle nie są na sprzedaż. Wywiązywało się wiele dyskusji a ludzie przechodzący w okolicy zachęceni do rozmowy szybko łapali temat. Pytali jakie są klasy wyścigowe, w jaki sposób uzyskać licencję no i oczywiście jak przygotować motocykl. Naturalne nasi eksperci mieli gotowe odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie wiadomo skąd pojawiła się również telewizja zainteresowana wywiadem. Mediom się nie odmawia – tym bardziej że szybko zrozumieli że robimy coś ciekawego dla dobra wszystkich. Wygląda na to że po tym weekendzie będziemy mieli kilku nowych adeptów wyścigów.

WMPP Classic (8)

Tydzień po ostatniej rundzie Pucharu w weekend 30.09 – 1.10 zawodnicy KS Motoboyz bracia Sebastian i Paweł Kapusta zorganizowali event promujący Puchar. Impreza odbyła się na terenie MotoParku Toruń podczas lokalnego Motobazaru. Celem była prezentacja zawodów podczas wolnych jazd treningowych połączonych ze szkoleniem jazdy wyścigowej. Na torze pojawiło się kilkunastu zawodników z Pucharu którzy przez dwa dni upalali sprzęty. Co rusz ktoś podchodził z zapytaniem co jak i gdzie?  Do zabawy dołączyli również motocykliści z poza pucharu. Szybko się przekonali że na klasykach również można ostro rywalizować i kilku z nich zapowiedziało że przez zimę przygotują motocykl. Podczas tej imprezy nawiązaliśmy wiele ciekawych kontaktów, między innymi Pana Andrzeja Niedźwiedzkiego z Poznańskiej Akademii Renowacji który będąc pod wrażeniem naszej inicjatywy zaprosił nas byśmy wystawili się ba stanowisku Akademii podczas Retro Motor Show w Poznaniu.

14-15.10 to już targi motoryzacyjne Autoshow Szczecin. Jako że stolica Pomorza Zachodniego to również największe skupisko zawodników WMPPClassic nie było problemem obstawić imprezę. Maciej Mączyński zdobywca tegorocznego III miejsca w Classic 500 a zarazem ubiegłoroczny tryumfator w tej klasie wraz Marcinem Magdzikiem spędzili weekend na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Na początku wydawało się że na tych targach to nie do końca nasz target jednak szybko zmieniliśmy zdanie. Pojawiło się wiele osób zainteresowanych uczestnictwem w Pucharze większość z nich nie wiedziała że rozpoczęcie przygody z wyścigami może być tak łatwo dostępna i w większości zależy od chęci samego zainteresowanego. Tą imprezę również zaliczamy do sukcesów. Liczymy na kolejnych śmiałków.

WMPP Classic (9)

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat wyścigów klasyków w Polsce to chętnie podzielimy się naszą wiedzą na temat regulaminów, klas wyścigowych, motocykli które spełniają kryteria Pucharu, sposobu uzyskania licencji wyścigowej (to proste), oraz wszystkiego co przyjdzie Wam do głowy spotkajcie się z nami. Jeszcze w tym roku możecie nas zobaczyć podczas Retro Motor Show w Poznaniu. Na stoisku Akademii Renowacji będziecie mogli obejrzeć przepięknego wyścigowego Triumpha TR6, Triumpha Sidecar (Lightspeed Team), wyścigowego Junaka (Junak Polish Team) oraz replikę wyścigowej Suzuki na bazie GS400 z 1977 roku (Suzuki Blue Team). Zapraszamy przez cały weekend 4-5.11.2017.

Na początku roku 2018 planujemy wystawić się podczas Łódzkiego Moto Weteran Bazaru.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych WMPPClassic to śledzienia naszego fanpage na Facebooku. Jeśli chcecie się z nami skontaktować najłatwiej nas znajdziecie za pomocą mppc.pl lub FB.

Marcin Magdzik

WMPP Classic (6)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl